Erdoğan’ın Barzani ve FETÖ açıklaması

Erdoğan, Beştepe’de Polis Akademisi Mezuniyet Töreni katılımında FETÖ terör örgütü ve Barzani ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Erdoğan’ın Barzani ve FETÖ açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Polis Akademisi Mezuniyet Töreni kapsamında Beştepe’de konuştu. Türkiye’nin çok zor ve kötü günler geçirdiğini, yaşanan 15 Temmuz darbe girişiminden dolayı büyük sorunlar yaşadığını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu konuda hükümet olarak attıkları adımlar ve milletin desteği sayesinde FETÖ terör örgütüne karşı da gerekli olan adımların atıldığını açıkladı. Açıklamada Barzani yönetimi ile ilgili olarak konuşan Erdoğan, Barzani’nin ilkokul mezunu birisi olduğunu ancak herkesin arkasına takıldığını ifade ederek, kendisini ve insanları ateşe attığını açıkladı. Barzani’nin petrol, para, güç ve her konuda elinde gücü olduğunu, ancak referandum ile kendisini ateşe attığını açıkladı.

UYARILARI DİNLEMEDİ

Başta Türkiye ve İran olmak üzere bir çok ülke Barzani tarafından düzenlenen bu bağımsızlık referandumunun bölgeyi ateşe atacağını ve birçok olumsuz etkisinin olacağını savunmuştu. Konu ile ilgili İran tarafından uygulanmaya başlanan yaptırımların ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye tarafından da yaptırımların uygulanmaya başlanacağını bununla ilgili çalışmaların sürdüğünü belirtti.

BİZE SORMADILAR

Barzani tarafından Türkiye sınırında olan ve Türkiye’den her zaman destek isteyen bir ülke olmasına rağmen referandum konusunda Türkiye’den görüş dahi almadıklarını belirten Erdoğan, Türkiye’nin bu konuda yaptırımlarını devreye sokacak olduğunu açıkladı. Nasıl yaptırımlar olacak olduğu konusunda açıklama yapmayan Cumhurbaşkanı, polislerden taraflı ve istekler sonunda görev yapmamalarını, milletin ve devletin polisi olarak görev yapmaları gerektiğini belirtti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz