Erdoğan’ın hediye aslanları Türkiye’de yoğun ilgi görüyor

Geçtiğimiz günlerde Sudan ziyareti esnasında kendisine hediye edilen 4 aslan yavrusunu Gaziantep Hayvanat Bahçesine veren Erdoğan’ın minikleri yoğun ilgi görüyor.


Erdoğan’ın hediye aslanları Türkiye’de yoğun ilgi görüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Sudan’da hediye edilen 4 yavru aslanın Gaziantep Hayvanat Bahçesine getirilmesinin sonrasında ziyaretçi sayısında her geçen gün artıyor. Ziyaretçi sayısı son bir ayda 500 bin kişiye ulaştı.

Burç Ormanı içerisine kurulan dünyanın dördüncü, Avrupa’nın üçüncü, Türkiye’nin ise en büyüğü olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yoğun günler yaşıyor. Sudan Cumhurbaşkanı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hediye edilen ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne getirilen Nil, Sultan, Sudan ve Sevakin isimli yavru aslanları görmek için hafta sonunda binlerce vatandaş merkeze geldi. 10 bin hayvanın barındığı hayvanat bahçesine getirilen aslanlar, hafta sonu ziyaretçilerin alaka odağı oldu. Gaziantep ve çevre illerden gelenler, hayvanat bahçesinde yoğunluk yarattı. Ziyaretçilerin yoğun alakasından Hayvanat Bahçesi yetkilileri de memnun olduklarını ifade etti. Gaziantep Doğal Yaşamı Koruma ve Hayvanat Bahçesi Müdürü Celal Özsöyler, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın aslanlarını hayvanat bahçemize getirdik. Aslanlar, ziyaretçilerimizin büyük alakasını çekiyor. Gaziantep Hayvanat Bahçesi ziyaretçi akınına uğradı. Yeni senenin Ocak ayında 500 bin ziyaretçi hayvanat bahçesini gezdi. Aslanlara yoğun alaka var. Her gelen ziyaretçi Cumhurbaşkanımızın aslanlarını görmeye geliyor. Bizde aslanlar burada ağırlamaktan onur duyuyoruz” diyerek konuştu.

Yerli ve yabancı turistler ise yavru aslanların bulunduğu Hayvanat Bahçesini çok beğendiklerini ifade etti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz