Esad ile masaya oturan PYD anlaşmadan kalktı!

PYD’nin 3 senedir “Görüşmeyiz” dediği Esad rejimine bağlı askeri birliklerin Afrin’e gitmesi için 3 saatlik bir görüşme yaptığı ve sonuç alınamadığı öğrenildi.


Esad ile masaya oturan PYD anlaşmadan kalktı!

Günlerdir konuşulan PYD-Esad işbirliği başlamadan bitti. Kirli pazarlık için Esad’a bağlı kuvvetler ile PYD’nin 3 saatli bir görüşme yaptığı ve kirli pazarlığı başlamadan bittiği gün yüzüne çıktı.

3 SAAT GÖRÜŞTÜLER

Habertürk’ten Çetiner Çetin’in verdiği bilgiye göre geride bıraktığımız cuma günü rejim ile 14’üncü görüşmesini gerçekleştiren terör örgütü PYD’nin, son 3 seneden buyana “kesinlikle görüşmeyiz” dediği Esat rejimine bağlı askeri birliklerin Afrin’e konuşlanması için 3 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiği öğrenildi.

MASA BAŞINDA KALDILAR

Bölgedeki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre mühim kamu binalarının da içinde yer aldığı 52 noktayı PYD’den isteyen rejime önce “evet” cevabını veren terör örgütü, akşam saatlerinde masa başında verdiği sözlerin tersine yalnızca 12 noktayı verebileceğini ilettiği bunun üstüne anlaşmanın iptal edildiği ve rejimin sert tepki gösterdiği ifade edildi.

DÜN SABAH ÇÖKMÜŞ

Terör örgütü PYD’nin rejim ile yapılan görüşmeler ardından dün sabah saatlerinde Mümbiç’te gerçekleştirdiği toplantı sonrası verilen sözlerden vazgeçtiği söyleniyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz