Eski AK Partili vekil: Bozkurt işaretini Hıristiyan Gagavuzlar kullanır! İslam’a aykırı

Eski AK Partili vekil Korkmaz, yaptığı bozkurt işareti yorumlamasıyla MHP tarafından tepkilerin odağı oldu. Korkmaz, bozkurt işaretini Hıristiyan Gagavuzların kullandığını söyleyerek “İslam’ın ruhuna aykırı.” dedi.


Eski AK Partili vekil: Bozkurt işaretini Hıristiyan Gagavuzlar kullanır! İslam’a aykırı

AK Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz, bozkurt işaretini Hıristiyan Gagavuzların kullandığını söyleyerek, “İslam’ın ruhuna da aykırı olan bu işaretle Ortadoğu’ya girmek mümkün olabilir. Ancak Ortadoğu halkının gönlüne girmek için bu sembol tepki çekmekten başka hiçbir işe yaramaz” şeklinde konuştu.

“İSLAM’IN RUHUNA AYKIRI”

Ak Parti Düzce eski Milletvekili İbrahim Korkmaz sosyal medya hesabından bozkurt işaretinin olduğu bir fotoğraf paylaşarak, “Sevgili dostlarım, kimse söyleyemiyor bari ben söyleyeyim de tarihe mühim bir not düşmüş olalım. Hıristiyan Gagavuzların (Gökoğuz Türkleri) kullanmış olduğu ve İslam’ın ruhuna da aykırı olan bu işaretle Ortadoğu’ya girmek mümkün olabilir. Ancak, Ortadoğu halkının gönlüne girmek için bu sembol tepki çekmekten başka hiçbir işe yaramaz. Benden söylemesi” diyerek paylaşımda bulundu. İbrahim Korkmaz paylaşımının altına ise, “Herkes yorumuna dikkat etsin. Kimse abuk subuk şeyler de yazmasın. Adam gibi tartışalım. Bilmem anlatabildim mi?” diyerek not düştü. İbrahim Korkmaz’ın paylaşımı çok sayıda pozitif ve negatif yorum aldı.

Eski AK Parti Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz

ÜLKÜ OCAKLARINI KIZDIRDI

Ülkü Ocakları Düzce İl Başkanı Ayhan Bülbül, İbrahim Korkmaz’ı kınadıklarını ve büyük bir gaflete düştüğünü söyleyerek, şu yazılı açıklamada bulundu:

“Ülkemizin birlik ve birlikteliğe ihtiyaç duyduğu şu günlerde, AKP Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz’ın sosyal medya hesabından yaptığı ‘Ortadoğu halkının gönlüne bozkurt işareti ile girilmez’ gibi son derece yanlış ve yersiz tespitini en hafif tabiri ile şiddetle kınıyoruz. Öte yandan bozkurt sembolünün manasını ve tarihini bilmeden kendince ‘Tarihe mühim bir not’ düştüğünü sanan bu şahıs büyük bir gaflete düşmüştür. Özellikle bozkurt sembolünü Hıristiyanlıkla yan yana getirme hadsizliğine giren ve Müslüman bir coğrafyada bu sembolün gönülleri fethedemeyeceğini belirten bu milletvekili aklını başına almalıdır. Kendisine en kısa biçimi ile Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in sözlerini hatırlatmak isterim. Başbuğumuz Alparslan Türkeş bozkurt işaretinin manasını şu sözlerle anlatır: ‘Serçe parmak Türk’tür, şu işaret parmağı da İslam’dır. Şu Bozkurt işareti yaptığımız işaretin arada kalan boşluğu ise cihandır. Son olarak kalan 3 parmağın birleştiği nokta ise mühürdür’. Kısaca der ki, Türk – İslam mührünü dünyaya vuracağız. Kaldı ki daha dün gibi hatırladığımız, İbrahim Korkmaz’ın gene sosyal medyadan yaptığı ‘Hz. İbrahim ve Hz. Muhammed’ çıkışı ile de İslam dinine ne denli ciddi baktığını bilmekteyiz. Dememiz o ki; gün gelecek İbrahim Korkmaz ve onun gibi düşünenlerin kalbine de Türk-İslam mührünü vuracağız.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz