Eski HDP’li milletvekili PKK kampında bomba eğitimi almış

Teslim olan PKK’lılar, yurt dışına kaçarak izini kaybettiren eski HDP’li milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın Ağustos-Eylül aylarında Gare’deki kampta bomba eğitimi aldığını söyledi.


Eski HDP’li milletvekili PKK kampında bomba eğitimi almış

2015 Temmuz ayında PKK’nın Suruç koluna silah ve bomba götürdüğü belirlenen ve terör yandaşlarıyla kol kola fotoğraflar veren HDP’nin Şırnak eski ,milletvekili Faysal Sarıyıldız’la alakalı şok bilgiler gün yüzüne çıktı.

AĞUSTOS VE EYLÜL AYINDA MAHMUR’A GELDİ

Akşam gazetesinden Devrim Tosunoğlu ve Levent Albayrak’ın haberine göre Sarıyıldız, KCK soruşturması kapsamında tutuklanmış daha sonra serbest bırakılmıştı. Yurt dışına kaçan Sarıyıldız izini kaybettirmişti. Terör bölgesindeki operasyonlar esnasında güvenlik kuvvetlerine teslim olan PKK’lılar örgüt kamplarındaki hayatlarını tek tek anlattılar. Teslim olan iki PKK’lının sorguları esnasında vekilliği düşen HDP’li Sarıyıldız’ın ağustos ve eylül ayında Mahmur’a geldiğini anlattılar.

ÖNCE KANDİL, SONRA GARE!

PKK’nın Mahmur kampına gelen Sarıyıldız’ın buradan da eğitim alması için önce Kandil’e gönderildiğini söyleyen itirafçı PKK’lılar güvenlik birimlerine Sarıyıldız’ın buradan da üst düzey PKK yöneticilerinin bomba ve silah eğitimleri aldığı Gare ve Xineri alanlarına götürüldüğünü anlattılar. Üst düzey yöneticilerin ‘PKK Ocağı’ isimi altında eğitim gördüğü iki itirafçının sorgularında gün yüzüne çıktı.

HDP’nin eski Şırnak milletvekili Faysal Sarıyıldız

BU KAMPLARDA MİLİTANLAR BOMBA VE SİLAH EĞİTİMİ ALIYOR

Terör örgütü militanları Kandil, Gare, Zap, Etina gibi kamplarda bombalı ve silahlı eğitimler alıyorlar.

Gare Kampı, PKK terör örgütünün en mühim kamplarından birisi. Gare alanı içinde araç gereç üretimi, bilgisayar programcılığı gibi bölümlerden oluşur. 20-30 kişilik mevcudu olan bir kamptır. Burada teröristlere pratik şehir eylemi için sigara paketi, cips paketi, konserve ve benzeri düzenek biçiminde, 5, 10, 15, 20 dakikalık süreleri olan çok incelenmeden, herhangi bir noktadan dikkat çekmeyen, içinde RDX, çok şiddetli patlayıcılar olan kola ve gazoz karışımlı patlayıcılar öğretilir. Gelen teröristler burada 5-6 ay arasında eğitim görürler.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz