Essential Phone

Bir süredir adını duyduğumuz Essential Phone, Android işletim sistemini ortaya atan isim Andy Rubin tarafından yaratıldı ve artık bütün özelliklerini de biliyoruz. Son derece ilgi çekici bir telefon olan Essential Phone, büyük marka ve modellere de rakip olacak gibi duruyor.


Essential Phone

Essential Phone Özellikleri

Essential Phone, kavisli ve neredeyse çerçevesiz bir ekranla gelirken, ilk olarak ABD içinde satışa başlayacak ve eğer anlaşmalar sağlanırsa, başarı da gelirse diğer ülke pazarlarına açılacak. Amiral gemisi bir ürün olan telefon, Qualcomm Snapdragon 835 işlemci çipsetine, 4GB RAM’e ve 128GB dahili hafızaya sahip. Bu yönüyle de piyasadaki pek çok üst düzey akıllı telefondan ya daha üstün, ya da denk konumda.

Telefonu yavaşlatacak, gereksiz uygulamalardan arınmış şekilde satılacak Essential Phone¸ oldukça hoş gözüken bir ekrana sahip ve rahatsız edici logolar yok, kalitesiz malzeme yok. Titanyum ve seramik alaşımıyla hazırlanan, alüminyum kasalı rakiplerinin aksine yere düşmelerde çizik dahi almayan Essential Phone, kesinlikle ‘sağlam’ duruyor.

360 derece kamerayla gelecek olan Essential Phone, USB-C portuna sahip ve geleneksel 3.5mm kulaklık girişi de bulunmuyor. Çift kameralı cihaz, ikinci kamerasını tele fotolar için kullanırken, aynı zamanda monokrom sensör görevi de görmekte. Cihazın 13MP arka kamerası, 8MP ön kamerası bulunurken, 4K video kaydı yapmak da mümkün.

Henüz çıkış tarihi ve fiyatı hakkında net bilgimiz olmasa da, şu bir gerçek ki Essential Phone satışa sunulduğunda Samsung ve Apple’ı zor günler bekleyecek.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Cep Telefonları İçin Yapılan Sahte Uygulama Tuzağına Dikkat!

Cep Telefonları İçin Yapılan Sahte Uygulama Tuzağına Dikkat!

BTK Başkanı Ömer Fatih Sayan, e-devlet, HGS, SGK, e-okul gibi çok aranan isimlere sahip 40 adet uygulamanın incelenmesinde 32 uygulamanın sahte çıktığını açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz