Et fiyatlarına zam yok, Bakan açıkladı: “çıkan haberler doğru değil”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, son günlerde et fiyatlarında artış olacağı ile ilgili çıkan haberler hakkında konuştu. Bakan Çelik, bu haberlerin doğruyu yansıtmadığını, et fiyatlarının artması için bir sebep olmadığını belirtti. Çelik, şuan için yeterli kesim hayvanında bulunduğunu bildirdi.


Et fiyatlarının artacağı yönündeki haberleri değerlendiren Bakan Faruk Çelik spekülatörlere sert mesajlar verdi. “Son günlerde, Ramazan’a giriyoruz, yaz geliyor diye bir spekülatif bazı değerlendirmeler mevcut şunu ifade ediyorum elimizde hem bol miktarda kesimlik hayvan mevcut hem de besilik 450 bine yakın hayvan var” dedi.

HAYVAN FABRİKALARI KURULUYOR…

Kendi topraklarımızda kendi hayvanımızı üretip, kendi besimizi üretip, kesip soframıza getireceğiz diyen Bakan Çelik, ırk ıslah çalışmaları hakkında da bilgi verdi. “Türkiye genelinde ırk ıslahı sağlayacağız kurduğumuz 32 ilde 500 hayvanlı merkezlerde hayvanın tanesi 4 bin liraysa 2 bin liraya vereceğiz yarısını biz karşılayacağız hayvanı çoğaltacak fabrikaları kurmak için bu sisteme geçtiklerini açıkladı.

“MERALAR ÇOBANLARA VERİLECEK”

Bakan Faruk Çelik küçükbaş hayvancılık hakkında da konuştu. belirlenen bölgelerde meralar çobanlara verilecek dedi. “meralarda bir vatandaş hayvancılık yapacaksa alacağı hayvan başına yüzde 30 destek veriyoruz meraları da üreticiye tahsis ediyoruz” diye konuştu. (Kanal 7)

İlginizi Çekebilir

SGK, ölüm aylığının yanında cenaze ödeneği de veriyor

Hayatını kaybeden SSK'lı vatandaşların yakınları için bağlanan ölüm aylığı bir çok kişi tarafından bilinmektedir. Ancak SSK bununla da kalmıyor ve ölen sigortalı kişinin cenaze masraflarını da karşılıyor. Yaşanan acı dolayısıyla birçok kişi tarafından unutulan bu ödeneği almak için 5 yıllık bir zaman aşımı süresi var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz