Haber – Son Dakika – Güncel

Et fiyatlarına zam yok, Bakan açıkladı: “çıkan haberler doğru değil”

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, son günlerde et fiyatlarında artış olacağı ile ilgili çıkan haberler hakkında konuştu. Bakan Çelik, bu haberlerin doğruyu yansıtmadığını, et fiyatlarının artması için bir sebep olmadığını belirtti. Çelik, şuan için yeterli kesim hayvanında bulunduğunu bildirdi.

Et fiyatlarına zam yok, Bakan açıkladı: “çıkan haberler doğru değil”

Et fiyatlarının artacağı yönündeki haberleri değerlendiren Bakan Faruk Çelik spekülatörlere sert mesajlar verdi. “Son günlerde, Ramazan’a giriyoruz, yaz geliyor diye bir spekülatif bazı değerlendirmeler mevcut şunu ifade ediyorum elimizde hem bol miktarda kesimlik hayvan mevcut hem de besilik 450 bine yakın hayvan var” dedi.

HAYVAN FABRİKALARI KURULUYOR…

Kendi topraklarımızda kendi hayvanımızı üretip, kendi besimizi üretip, kesip soframıza getireceğiz diyen Bakan Çelik, ırk ıslah çalışmaları hakkında da bilgi verdi. “Türkiye genelinde ırk ıslahı sağlayacağız kurduğumuz 32 ilde 500 hayvanlı merkezlerde hayvanın tanesi 4 bin liraysa 2 bin liraya vereceğiz yarısını biz karşılayacağız hayvanı çoğaltacak fabrikaları kurmak için bu sisteme geçtiklerini açıkladı.

“MERALAR ÇOBANLARA VERİLECEK”

Bakan Faruk Çelik küçükbaş hayvancılık hakkında da konuştu. belirlenen bölgelerde meralar çobanlara verilecek dedi. “meralarda bir vatandaş hayvancılık yapacaksa alacağı hayvan başına yüzde 30 destek veriyoruz meraları da üreticiye tahsis ediyoruz” diye konuştu. (Kanal 7)

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ