Euro tarihi rekoru bir kez daha kırdı

Küresel piyasalardaki hareketlilik ve özellikle bölgedeki jeopolitik riskin artması nedeniyle Euro tarihi rekorunu kırarak 4.21 TL seviyesine ulaştı.


Euro tarihi rekoru bir kez daha kırdı

Ekonomik anlamda birçok dengeyi de değiştirecek olan bu yükseliş sonrasında dolar ise 3.60 seviyesini zorlamaya başladı. Ekonomik kriz iddialarını güçlendiren bu gelişmeler yatırımcıların da geri adım atmasına neden oldu. Bölgede yatırım potansiyelinin düşmesiyle gelişimin daha savaş başlamadan durduğu gözleniyor. Olası bir savaş durumunda ise petrol varil fiyatının artması ikinci bir darbe olarak karşımıza çıkacak. Uzmanlar gelecek döneme dair yatırım programı olanları ciddi anlamda uyardı.

UZUN VADEDE ALTIN KAZANÇLI

Ekonomik dalgalanmaların artış gösterdiği son günlerde döviz fiyatları da tarihi rekora koşuyor. Bu sabah 4.21 ile tarihi bir seviyeye ulaşan Euro yükselişini sürdürürken Dolar ise 3.60 TL limitini zorluyor. Uzmanlar döviz yatırımcılarının kazançlı bir döneme girdiğini belirterek yükseliş tavana takılmadan bozdurmanın kazançlı olacağı yönünde görüş bildirdi. Öte yandan altın fiyatları da uzun vadede artış göstererek önemli bir yatırım aracı olacak.

DÖVİZİN YÜKSELİŞİNDE ÖNEMLİ BİR ETKEN

Parasının değer kazanmasını isteyen insanların döviz yerine altına yönelmesi tavsiyesinde bulunan uzmanlar yükselişim zirvesine yaklaşan dövizin alımda zarar ettireceği, satımda ise en yüksek kazancı sağlayacağını düşünüyor. Irak bölgesel Kürt yönetiminin referandumu da bölgedeki riski yükselttiği için dövizin yükselişinde önemli bir etken olarak görülüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Dolar ve Euro için yeni yıl rakamları belli oldu!

Dolar ve Euro için yeni yıl rakamları belli oldu!

Geçtiğimiz senenin son günlerinde ABD ile vize krizinin aşılmasının ardından düşüşe geçen dolar/TL kuru, 2018'in ilk işlem gününe 3,78 seviyelerinden alıcı buldu. Bu hafta piyasaların gözü ise çarşamba günü açıklanacak olan enflasyon rakamlarında olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz