Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg hisselerini satıyor

Basına sızan bilgilere göre dünyanın en çok ilgi gören sosyal platformu facebook’un hisselerinin bir bölümü kurucusu Mark Zuckerberg tarafından satışa çıkarıldı.


Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg hisselerini satıyor

Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg son zamanların en büyük ve en beklenmedik kararını alarak şirket içerisinde bulunan hisselerinin büyük bir kısmını satmaya karar verdiği açıklandı. İddialara göre bir süredir hisselerini satmak için harekete geçmiş olan Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, kurduğu fona daha fazla destek sağlamak ve daha az vergi vermek için Facebook hisselerini satarak kurduğu fona 12.7 milyar dolarlık hisse satışından gelecek olan paraları aktaracak. 12.7 milyar dolarlık hisselerin çok kısa sürede satılabilecek olduğu ifade edilirken, hayır kurumuna yatırılacak olan bu para sayesinde vergi vermekten de kurtulacak olduğu, daha az vergi ödeyerek daha fazla kar edeceği ifade edildi.

6 MİLYAR DOLARLIK SATIŞ YAPABİLİR İDDİASI

Facebook’un kurucu CEO’su Mark Zuckerberg, hakkında iddialar sadece bununla sınırlı değil, Mark tarafından sadece 6 milyar dolarlık hisse satışının da yapılabilecek olduğu tahmin ediliyor. Eşi ile birlikte kurdukları 2015 yılından bu yana faaliyet gösteren hayır kurumuna yatırılacak olan paranın çifte daha fazla kar getirisi sağlayacak olduğu gibi, hayır kurumu üzerinden de aktif büyüklüğü göz önüne alındığında daha fazla para kazanmalarını sağlayacağı iddia ediliyor.

PARASININ BÜYÜK BÖLÜMÜNÜ HAYIR KURUMLARINA YATIRDI

Facebook isimli kurduğu sosyal medya ağı ile kendini dünyaya tanıtmayı başaran Mark Zuckerberg bu sosyal ağ sayesinde biranda astronomik rakamlar kazanmaya başladı. Ancak ünlü girişimci kazanmış olduğu paranın büyük bir bölümünü hayır kurumlarına bağışlayıp yatırımlar yaparak harcıyor. Birçok kişi Zuckerberg tarafından yapılan bu girişimleri olumlu olarak karşılarken bunun bir strateji olduğunu düşünenlerde var.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
BTK’dan Afrin operasyonu için sosyal medyaya ayarı!

BTK’dan Afrin operasyonu için sosyal medyaya ayarı!

Zeytin Dalı Harekatı'na karşı sosyal medyadaki olumsuz paylaşımlar sebebiyle gözaltı kararları alınırken, Twitter, Facebook ve YouTube sorumluları konuyla alakalı uyarıldı. Yetkililerin Türkiye'den gelen taleplere olumlu yanıt verildiğini öğrenildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz