Fatih Portakal’dan Erdoğan’ın şehirleşme açıklamasına tepki

Fatih Portak, yapmış olduğu akşam haberinde Erdoğan’ın Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde söylediği “çarpık şehirleşme” sözler ile ilgili “1994’den beri bunu siz yaptınız, sorumlusu sizsiniz” diyerek tepki gösterdi.


Fatih Portakal’dan Erdoğan’ın şehirleşme açıklamasına tepki

Usta gazeteci ve yazar Fatih Portakal birlikte çalıştığı haber kanalının akşam haberlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile alakalı yapmış olduğu haberde sert çıkışlar yaparak dikkatleri üzerine topladı.

Portakal, çarpık şehirleşme ile alakalı konuşan Erdoğan’ın sözlerine sert bir şekilde tepki göstererek bunun sorumlusunun belediyede ve hükkümette kendilerinin olduğunu söyledi.

MUHALEFETE BENZEDİLER

Erdoğan’ın muhalefet partisi lideri gibi davrandığını, oysa bu zamana kadar yıllardır ülkeyi kendilerinin yönettiğini ve çarpık şehirleşmenin sebebinin hükkümet ve belediye olduğunu belirten Portakal, “Ankara’da aynı şey şekilde çarpık şehirleşme kurbanı” dedi. Konuşması esnasında neşeli ifadeler kullanan Portakal’ın biranda mimiklerinin değişerek sinirlenmesi ve bu sözleri sarf etmesi dikkatlerden kaçmadı.

YEŞİLE HASRET KALDIK

Erdoğan konuşmasında yeşile verdikleri öneme dikkat çekti ve yeşilin olmadığı şehirlerin ruhunu kaybettiğini söyledi. Yurt dışındaki büyük şehirlerden de örnekler gösteren Erdoğan, İstanbul ile alakalı yapılacak yeni yeşillendirme çalışmaların sinyalini verdi.

Yazar: İbrahim Değirmen

İbrahim Değirmen

Yurt dışında yaşayan İbrahim Değirmen yapmış olduğu siyasi haberler ile haber sektöründe adını sıkça duyurmuş bir isimdir. Değirmen, yazarlık yeteneğini siyaset alanı haricinde birçok alanda da sergileyerek başarılı haberlere imza atmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Mustafa Tuna, Ankara Belediye Başkanı Olarak Konuştu

Mustafa Tuna, Ankara Belediye Başkanı Olarak Konuştu

Yeni Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olan AK Parti adayı Mustafa Tuna yaptığı ilk konuşmasında ilkelerinin dürüst, şefaf ve adil bir yönetim olacağını belirtti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz