Fatih Portakal’dan Erdoğan’ın şehirleşme açıklamasına tepki

Fatih Portak, yapmış olduğu akşam haberinde Erdoğan’ın Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde söylediği “çarpık şehirleşme” sözler ile ilgili “1994’den beri bunu siz yaptınız, sorumlusu sizsiniz” diyerek tepki gösterdi.


Fatih Portakal’dan Erdoğan’ın şehirleşme açıklamasına tepki

Usta gazeteci ve yazar Fatih Portakal birlikte çalıştığı haber kanalının akşam haberlerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile alakalı yapmış olduğu haberde sert çıkışlar yaparak dikkatleri üzerine topladı.

Portakal, çarpık şehirleşme ile alakalı konuşan Erdoğan’ın sözlerine sert bir şekilde tepki göstererek bunun sorumlusunun belediyede ve hükkümette kendilerinin olduğunu söyledi.

MUHALEFETE BENZEDİLER

Erdoğan’ın muhalefet partisi lideri gibi davrandığını, oysa bu zamana kadar yıllardır ülkeyi kendilerinin yönettiğini ve çarpık şehirleşmenin sebebinin hükkümet ve belediye olduğunu belirten Portakal, “Ankara’da aynı şey şekilde çarpık şehirleşme kurbanı” dedi. Konuşması esnasında neşeli ifadeler kullanan Portakal’ın biranda mimiklerinin değişerek sinirlenmesi ve bu sözleri sarf etmesi dikkatlerden kaçmadı.

YEŞİLE HASRET KALDIK

Erdoğan konuşmasında yeşile verdikleri öneme dikkat çekti ve yeşilin olmadığı şehirlerin ruhunu kaybettiğini söyledi. Yurt dışındaki büyük şehirlerden de örnekler gösteren Erdoğan, İstanbul ile alakalı yapılacak yeni yeşillendirme çalışmaların sinyalini verdi.

İlginizi Çekebilir
Bilal Erdoğan, imam hatip öğrencilerine seslendi: Sizler Erdoğan’ın neslisiniz!

Bilal Erdoğan, imam hatip öğrencilerine seslendi: Sizler Erdoğan’ın neslisiniz!

Bilal Erdoğan, 81 şehirden gelen imam hatip okul başkanları ve öğrencilerine seslenerek, 'Genç kardeşlerim sizler Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığın neslisiniz' ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz