Fenerbahçe’de kadro alamayan Ozan Tufan, İspanya yolcusu

Fenerbahçe’de kadro dışı kalan ve Al Gharafa’nın teklifini geri çeviren Ozan Tufan, İspanyol ekiplerinden Leganes’in teklifini kabul etti.


Fenerbahçe’de kadro alamayan Ozan Tufan, İspanya yolcusu

Fenerbahçe’nin gözden çıkardığı Ozan Tufan, Avrupa yolcusu… Aykut Kocaman’ın raporu doğrultusunda kadro dışı kalan genç isim bir süredir İspanyol ve İngiliz kulüpleri ile temas halindeydi… Teknik Direktör Bülent Uygun’un takımı Al Gharafa’nın teklifini geri çeviren Ozan, kendisine Avrupa’dan gelen önerileri değerlendiriyordu.

LEGANES’İN TEKLİFİNİ KABUL ETTİ

Menajer Ahmet Bulut ile yollarını ayıran Ozan, kısa bir müddet önce Perisic, Kalinic ve Handanovic gibi adların menajerliğini yapan Fali Ramadani ile anlaşmıştı. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’a gelen Ramadani sonrasında yeni futbolcusu ismine İspanyol ve İngilizlerle görüşmeleri yürütüyordu. Özellikle La Liga ekiplerinden Leganes’in Ozan Tufan ile yakından ilgilendiği, genç oyuncunun da gelen teklife olumlu cevap verdiği öğrenildi. Şu an ligde 12. esnada bulunan Leganes’in Ozan’ı satın alma opsiyonuyla kiralamayı planladığı bildirildi.

AVRUPA’YA GİTMEK İÇİN FEDAKARLIK YAPIYOR

Fenerbahçe’de senelik 1,5 milyon euro garanti ücret kazanan Ozan Tufan, maç başları da eklendiğinde toplamda 2 milyon euroluk net gelirin sahibi oluyordu. Genç futbolcu, kariyerini Avrupa’da sürdürebilmek ismine bu maaşından daha azına bir Avrupa takımına gitmeye hazır.

Paranın kendisi için ikinci planda olduğunu ifade eden futbolcunun bu yüzden İspanya’da top koşturması yüksek olasılık olarak gözüküyor.

İSPANYOLCA DERSLERİ ALMIŞTI

Sezon başı İspanya’ya transferi son anda gerçekleşmeyen Ozan, yaz aylarında İspanyolca dersleri bile almıştı.

Bu arada milli futbolcunun, yurt içinde birçok takımla isimi geçmişti. Ozan, Türkiye’de yalnızca Fenerbahçe’de oynayacağını belirtip dolaylı yoldan gelen teklifleri geri çevirerek rotayı Avrupa’ya kırdı.

Kaynak: Skorer

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
İşte Fenerbahçe’nin borcu

İşte Fenerbahçe’nin borcu

Fenerbahçe Kulübü’nün Ocak Ayı Olağan Divan Kurulu Toplantısı’nda kulübün borcu açıklandı. Sarı-lacivertlilerin toplam borcunun 311 milyon TL olduğu söylendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz