Fenerbahçe’nin Başkan Adayı Olan Ali Koç Planını Yaptı!

Gerçekleştirilecek olan genel kurulda başkanlığa aday olan Ali Koç, çalışmalara başladı ve birkaç sponsorla anlaştı bile.


Fenerbahçe’nin Başkan Adayı Olan Ali Koç Planını Yaptı!

Fenerbahçe’de 7 Şubat’ta düzenleyeceği basın toplantısıyla projelerini kamuoyuna açıklayacak olan Ali Koç’un, göreve gelmesi halinde borçları tekrardan yapılandıracağı, futbol takımını profesyonel ellere bırakacağı, amatör branşların tümü için şimdiden sponsorluk anlaşmalarının yapıldığı öğrenildi.

Fenerbahçe başkan adaylarından Ali Koç, 2-3 Haziran’da yapılacak Olağan Genel Kurul için çalışmalarını yoğun biçimde sürdürüyor. Ekibi ile bir senesi aşkın süredir hem seçime, hem de göreve gelmesi vaziyetinde yaşama geçireceği projelere odaklanan Koç’un, 7 Şubat’taki basın toplantısıyla merak edilen konulara da yanıt vereceği ifade edildi.

Ali Koç’un başta kulübün ekonomik vaziyeti olmak üzere, futbol takımı ve amatör branşlar için ciddi planları bulunuyor. Bu üç mühim konu hakkında öne çıkan ayrıntılar şu şekilde;

BORCU YAPILANDIRACAK

Koç, Divan Kurulu’nda ve daha önce yaptığı konuşmalarda özellikle ekonomik tablo hakkında duyduğu endişeden bahsetmişti. Bu yüzden ilk olarak kulübün mevcut borcunun yapılandırılması üstüne çalışılıyor. Konularında uzman bankacı ve finansçılar yoğun mesai harcıyor. Borcun yapılandırılmasıyla birlikte kulübün rahat bir nefes alması amaçlanıyor.

FUTBOL AKLI GELİYOR

Ali Koç, Avrupa’da birçok kulübü zirveye çıkarmış profesyonel futbol yöneticileriyle biraraya geldi. Buradaki temel nokta ise bu adların çalıştırdıkları kulüpleri; belli bir bütçe ile planlı, programlı biçimde adım adım zirveye ulaştırması oldu. Şu an 3-4 aday söz konusu olsa da nihai karar henüz verilmedi. Seçimin kazanılması vaziyetinde bu adaylardan biri ile anlaşma sağlanacak ve futbol takımının idari ve sportif açıdan profesyonel ellere emanet edilmesi sağlanacak.

KUYT İLE GÖRÜŞÜYOR

Sarı-lacivertli takıma mühim katkılar sağlayan, performansının yanısıra profesyonelliği ve çalışmasıyla da herkese örnek olan Dirk Kuyt ile Ali Koç’un yakın temas halinde olduğu öğrenildi. İkilinin devamlı fikir alışverişinde bulunduğu vurgulandı. Fakat Kuyt’ın kulüpte görev alıp almayacağı ise henüz belirsiz.

AMATÖR BRANŞLAR İÇİN SPONSORLARLA ANLAŞTI

Kulübün ekonomik açıdan zorlandığı en mühim konuların başında amatör branşlar geliyor. Bu branşlarda gelir olmadığı ya da oldukça az olduğu için senelerdir devam eden bir kaynak bulma problemi söz konusu. Koç’un bütün bu branşlar için birer sponsor ile anlaştığı bildirildi. Bu sponsorların da giderlerin bir bölümünü değil hepsini karşılayacağı öğrenildi. Bu planın yaşama geçmesiyle beraber futbol dışında kalan branşların hepsi, kendi kendini ekonomik açıdan idare edebilecek.

ALEX’E VEFA

Fenerbahçe’nin efsane futbolcusu Alex de Souza, Mart ayında Türkiye’ye geliyor. Bunun bilgisini alan Koç ve ekibi Brezilyalı futbolcu için özel bir gece yapmayı planlıyor. Alex, Teknik Direktör Kocaman ile yaşadığı anlaşmazlık sonrası kadro dışı kalmış sonrasında apar topar ülkesine dönmüştü. Brezilyalı için yapılacak tören ile futbolcunun vedası geç de olsa yapılmış olacak.

ANADOLU TURU YAPACAK

Seçim çalışmaları çerçevesinde Ali Koç, birçok kongre üyesiyle biraraya gelmişti. Kısa zaman içinde daha çok üyeye ulaşmak isteyen Koç’un 4-5 bin kişi ile yeni bir toplantı planladığı öğrenildi.

Sarı-lacivertlilerin kongre mensup sayısı 30 bini geçti. Bu üyelerin çok büyük bölümü İstanbul’da yer alıyor. Sonrasında Ankara ve İzmir geliyor. Anadolu’da da üyeler olsa da İstanbul ile kıyaslandığında bu sayı oldukça az kalıyor. Fakat buna karşın Koç’un bir Anadolu turuna çıkacağı söylendi. Burada oy kullanma hakkı olsun olmasın, birçok mensup ve taraftar ile buluşup fikirlerini paylaşacağı söylendi.

ÇALIŞMALAR BAŞLIYOR

Başkan adayı Ali Koç, Şubat ayı içerisinde seçim çalışmalarına resmen başlayacak. Haziran ayına kadar yoğun bir program uygulayacak olan Koç, birçok seçim vaadini de açıklayacak.

Kaynak: Skorer

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz