FETÖ, Seçtiği Güzel Gelinlerini Memurlarla Evlendirmiş

FETÖ'nün yeni bir oyunu daha ortaya çıktı. Örgüt içerisindeki güzel ve zeki olan kadınları eleyerek hakim, savcı, subay gibi görevlerde bulunan kişilerle evlendirmiş. Geriye kalan diğer kadınların ise öğretmen ve düz memurluk görevi yapan kişilerle evlenmesini sağlamış.


İzmir’deki FETÖ/PDY soruşturması iddianamesinde, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in örgüt dışı evliliklerin önüne geçebilmek için hazırlattığı ‘Evlilik Katalogu’nda, kadınların güzellik ve zeka seviyelerine göre kategorize edildiği ortaya çıktı. Devletin mühim kademelerine sızan bekar militanlarını kontrol edebilmek ve örgüte bağlı kalmalarını sağlamak için onlara eş bulan FETÖ’nün, güzel ve zeki kadınları subay, savcı, hakim, MİT mensupları, rütbeli emniyet mensupları, genç bürokratlar ve örgüt içindeki varlıklı mütevelli esnafla evlendirdiği belirlendi.

Örgüt, öbür kadınları ise FETÖ mensubu öğretmen, polis memuru, astsubay ve kamu kurumlarındaki düz memurlarla nikah masasına oturttu. Gizli tanık ifadeleriyle ortaya çıkan bu gerçek İzmir Cumhuriyet Savcısı Berkant Karakaya’nın, İzmir’deki ‘Askeri casusluk’ soruşturmasıyla alakalı hazırladığı FETÖ/ PDY iddianamesinde tüm detaylarıyla anlatıldı. İddianamede ifadelerine yer verilen gizli tanıklar ” Üst düzey kamu görevlileriyle evlendirilecek olan bayanlar FETÖ yapılanmasının birer ajanıdır. Zira evli olacakları yahut evli oldukları eşlerin tüm mahrem bilgilerini, zaaflarını, hobilerini ve fobilerini FETÖ yapılanmasında bağlı bulundukları imamlara iletirlerdi” dedi.

ABLALAR DEVREDE

İddianamede , evlilik müessesi için hususi kurulan sistemde, örgüt ablalarının mesul bulundukları bölgelerde itaatkar ve yapıyla problem çıkarmayacak genç kızları kategorilere ayırarak, buna göre cemaatin çıkarları doğrultusunda evliliklerini sağladığı kaydedildi. Gizli tanık Zaman, “Bayanlar üniversite 2. sınıftan itibaren güzellik ve zeka seviyelerine göre kategorize edilirler. En güzel ve en zekileri subay, savcı ve hakimlere, MİT mensuplarına, rütbeli emniyet mensuplarına, genç bürokratlara, savcı ve hakim olacak avukatlara ve varlıklı mütevelli esnaflara ayrılır. Bu iş gruplarıyla evlendirilecek olanlar FETÖ yapılanmasının birer ajanıdır.

Çünkü evli olacakları yahut evli oldukları eşlerin tüm mahrem bilgilerini, zaaflarını, hobilerini ve fobilerini FETÖ yapılanmasında bağlı bulundukları imamlara iletirler. Bu iş gruplarındaki kişilerin en mahremleri kanun dışı olarak kayıt altına alınmak suretiyle büyük bir fişleme arşivi oluşturur.

Bu elemeden sonra kalan bayanlar ise FETÖ mensubu öğretmenler, polis memurları, astsubaylar öbür kamu kurumundaki memurlar ile evlendirilmek suretiyle arşivlemeye ve fişlemeye devam edilir. FETÖ yapılanmasında yer alan mensupların tamamına yakını bu biçimde evlendirilir. FETÖ yapılanmasının önem verdiği konumlara göre sırayla seçmeler yaptırılır. Elemelerden sonra en son kategoride yer alan evlendirilecek bayanların kataloğu ‘Serrehberde’ bulunur” diye konuştu.

KIZINI LİSTEYE EKLE

İtirafçı B.G, “Örgüt mensubu mesul abi tarafından evlendirilecek şahsa evvel evleneceği tebliğ edilmekte, akabinde cemaatin elinde bulunan ışık evlerinden yetişerek gelen cemaat mensubu bayanların resim ve bilgilerinin bulunduğu hususi bir katalogdan seçim yaptırılmakta, mesul abi tarafından seçimi yapılan üç bayan cemaat mensubu evlendirilecek kişiye gösterilmekte ve evlenecek erkek kişi bu üç kişiden biri ile evlendirilmektedir. Hemen hemen her cemaat mensubu bekar bayanın resim ve bilgileri bu kataloglarda yer almakta olup, evlilik çağı gelen çocuklarını evlendirmek isteyen şahıslar mesul abileri aracılığıyla çocuklarını bu kataloglara eklettirmektedirler” dedi. Gizli tanık Abdullah da, “Cemaat abileri bu stil evliliklere aracı olduklarında görüşme yapıldıktan sonra evliliği uzatmanın takva sahibi insana yakışmayacağını, bir an evvel evlenmek gerektiğini söyler ve evliliği kısa sürede yaptırırlardı” diye konuştu.

ASKERE ÖZEL EŞ

İtirafçı H.Y “Cemaat içerisinde evlilikler teşvik ediliyor, bekar olan polislere kuvvetli duygularla cemaat yapısı içerisinde bulunan bayanlar arasından eş bulunuyordu.

Askeri vazifeli yapı elemanlarının evliliği için hususi bir sistem bulunmaktaydı. Her ilde bayan hizmeti sorumlularının, tam itaatkar ve yapıyla problem çıkarmayacak bayanların resimlerinden oluşan katalog düzenliyorlardı.

Evlenecek askeri personele göre hangi bayanın uygun olduğu mesul birim tarafından tespit ediliyor ve ailede herkes yapıyla kati bağlantılı oluyordu” dedi.

İlginizi Çekebilir

Emniyet Müdürleri için atama kararları resmi gazetede yayınlandı

İçişleri Bakanlığı tarafından Emniyet Müdürleri ile ilgili verilen atama kararları resmi gazetede yayınlandı. Buna göre 22 ilin Emniyet Müdürleri değişirken 3 Emniyet Genel Müdür Yardımcısı'nın da yerleri değiştirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz