FETÖ suçlamasıyla 3 ay hapis yatan polis müdürünün eşi itirafçı oldu

Polis müdürü Reşat Altay’ın ByLock’tan tutuklanan eşi Filiz Altay, 3 ay tutuklu kalmış daha sonra serbest bırakılmıştı. Altay’ın FETÖ itirafçısı olduğu ortaya çıktı.


FETÖ suçlamasıyla 3 ay hapis yatan polis müdürünün eşi itirafçı oldu

Polis müdürü Reşat Altay’ın tutuklanan eşi Filiz Altay, Florya’da sohbetlere gittiği evde tanıştığı bir kadının telefonuna ByLock yüklediğini ileri sürdü. Reşat Altay ve eşi geçtiğimiz aylarda yurt dışına çıkmak isteyince havaalanında pasaportlarının iptal edildiğini öğrenmiş, yapılan incelemede Filiz Altay ismine kayıtlı telefona ByLock yüklendiği ortaya çıkmıştı.

FETÖ suçlamasıyla 3 ay hapis yatan polis müdürünün eşi itirafçı oldu

İTİRAFÇI OLDUĞU ANLAŞILDI

Filiz Altay, 24 Temmuz 2017 günü tutuklanarak cezaevine gönderildi. Altay’ın 3 kez ByLock’a giriş yapıldığı tespit edildi. 3 ay tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan Altay’ın etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanarak itirafçı olduğu anlaşıldı.

“SOHBETTE TANIŞTIM”

Cumhuriyet Savcısı Murat Tekeli tarafından hazırlanan iddianamede, Filiz Altay’ın polis ifadesine yer verildi. Eski polis memuru Filiz Altay, Florya’da oturduğu binanın en üst katında bulunan komşusu sayesinde Kuran okumayı öğrendiğini, bu komşusunun 2013 senesi sonu ve 2014 senesi başlarında Kuran dinlemek bahanesiyle kendisini başka bir eve götürdüğünü kaydetti. Filiz Altay, evin sahibinin Arzu G. olduğunu, evde sohbetler verildiğini, hatta yoksul öğrenciler ismine olduğu öne sürülerek paraların toplandığına şahit olduğunu söyledi.

“BEN ÖRGÜT ÜYESİ DEĞİLİM”

Filiz Altay şunları belirtti:

“Ben örgüt mensubu değilim. Bilerek ve isteyerek ByLock programını telefonuma asla yüklemedim. Bu programın adını 15 Temmuz’dan sonra işittim. Arzu G. adlı şahıs bana ByLock adlı programın yararlı olacağını belirterek yüklediğinden şüphelendiğim kişidir.” Katıldığı toplantılar ve ByLock dışında örgüt bağlantısı tespit edilemyen Altay ile ilgili dava açıldı.

Kaynak: Sabah

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Oğlu hakkında ByLock kullandığı iddiasıyla yakalama kararı verilen eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç açıklama yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz