FETÖ’cülerin yeni kıyafetleri belli oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan ve ülkemizde de FETÖ davaları ile gündeme gelen tek tip kıyafet tartışmalarına Adalet Bakanlığı noktayı koydu. FETÖ davasında yargılanan sanıklar badem kurusu renginde tek tip kıyafet giyecek. Amerika bu uygulama ile suçluları sınıflandırıyor.


FETÖ’cülerin yeni kıyafetleri belli oldu

Amerikan tipi hapishane dönemi

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen ve 256 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan hain darbe girişimi sonrasında sanıklar yurdun dört bir yanında hakim karşısına çıkarken kıyafetleri de gündem oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilen tek tip kıyafet tartışmalarında karar badem kurusu renginden yana oldu. Bu rengi sadece FETÖ sanıkları giyecek.

Kısa sürede hayata geçirilecek

Bundan sonra vatan hainliği ile suçlanan FETÖ sanıkları badem kurusu pantolon ve gömlek giyerek tek tip kıyafetle yargılanacak. İhanet şebekesinin diğer suçlulardan ayrılması için oluşturulan bu yeni sistem en gelişmiş şekliyle Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanıyor. Söz konusu uygulamanın kısa sürede hayata geçirileceği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Süleyman Soylu hakkında CHP’den FETÖ iddiası

Süleyman Soylu hakkında CHP’den FETÖ iddiası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile alakalı iddialarda bulunan CHP'li Mehmet Bekaroğlu, Soylu'nun FETÖ şüphesi yüzünden her an kapının önüne konulma korkusu yaşadığını bu yüzdende bu şekilde militan gibi davrandığını söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz