FETÖ’cülerin yeni kıyafetleri belli oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan ve ülkemizde de FETÖ davaları ile gündeme gelen tek tip kıyafet tartışmalarına Adalet Bakanlığı noktayı koydu. FETÖ davasında yargılanan sanıklar badem kurusu renginde tek tip kıyafet giyecek. Amerika bu uygulama ile suçluları sınıflandırıyor.


FETÖ’cülerin yeni kıyafetleri belli oldu

Amerikan tipi hapishane dönemi

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen ve 256 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan hain darbe girişimi sonrasında sanıklar yurdun dört bir yanında hakim karşısına çıkarken kıyafetleri de gündem oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilen tek tip kıyafet tartışmalarında karar badem kurusu renginden yana oldu. Bu rengi sadece FETÖ sanıkları giyecek.

Kısa sürede hayata geçirilecek

Bundan sonra vatan hainliği ile suçlanan FETÖ sanıkları badem kurusu pantolon ve gömlek giyerek tek tip kıyafetle yargılanacak. İhanet şebekesinin diğer suçlulardan ayrılması için oluşturulan bu yeni sistem en gelişmiş şekliyle Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanıyor. Söz konusu uygulamanın kısa sürede hayata geçirileceği öğrenildi.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Erdoğan’dan ABD ve Bass hakkında yeni açıklama

Erdoğan’dan ABD ve Bass hakkında yeni açıklama

Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında ABD ve Büyükelçi John Bass hakkında sert açıklamalar yaptı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz