24 Ağustos 2017 Perşembe

FETÖ’cülerin yeni kıyafetleri belli oldu

Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan ve ülkemizde de FETÖ davaları ile gündeme gelen tek tip kıyafet tartışmalarına Adalet Bakanlığı noktayı koydu. FETÖ davasında yargılanan sanıklar badem kurusu renginde tek tip kıyafet giyecek. Amerika bu uygulama ile suçluları sınıflandırıyor.


Amerikan tipi hapishane dönemi

Fetullahçı Terör Örgütü tarafından gerçekleştirilen ve 256 kişinin hayatını kaybetmesi ile sonuçlanan hain darbe girişimi sonrasında sanıklar yurdun dört bir yanında hakim karşısına çıkarken kıyafetleri de gündem oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gündeme getirilen tek tip kıyafet tartışmalarında karar badem kurusu renginden yana oldu. Bu rengi sadece FETÖ sanıkları giyecek.

Kısa sürede hayata geçirilecek

Bundan sonra vatan hainliği ile suçlanan FETÖ sanıkları badem kurusu pantolon ve gömlek giyerek tek tip kıyafetle yargılanacak. İhanet şebekesinin diğer suçlulardan ayrılması için oluşturulan bu yeni sistem en gelişmiş şekliyle Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanıyor. Söz konusu uygulamanın kısa sürede hayata geçirileceği öğrenildi.

İlginizi Çekebilir

Başbakan’dan çalışanlara müjde geldi, “enflasyon farkları verilecek”

Başbakan Binali Yıldırım, memur maaşları ile ilgili son durum açıklaması yaptı. Binali Yıldırım, memurların ve çalışanların enflasyon karşısında ezilmesine izin vermeyeceklerini söyleyerek “ enflasyon kayıplarını vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz