FETÖ’nün bilişim ayağına operasyon

Paralel Devlet Yapılanması FETÖ üyesi olduğu tespit edilen bilişim görevlileri 8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonla gözaltına alındı. Örgütün iletişimi ile para ve belge aktarımında rol aldıkları iddia edilen 52 kişi İstanbul merkezli operasyonla polis tarafından ele geçirildi.


FETÖ’nün bilişim ayağına operasyon

8 ilde eş zamanlı operasyon

İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından yürütülen ve İstanbul ile birlikte 8 ilde eş zamanlı olarak devam eden FETÖ operasyonlarının bilişim ayağı 52 kişinin tutuklanması ile sonuçlandı. Haklarında yakalama kararı bulunan 105 kişinin peşine düşen terörle mücadele ekipleri para aktarımı, belge düzenleme ve sahte evrak transferleri ile sorumlu tutulan 52 kişiyi şafak operasyonu ile kıskıvrak yakaladı. Gerçekleştirilen operasyonlarda şüphelilere ait ev ve işyerlerinde de geniş çaplı arama yapılıyor. Bilgisayar ve benzeri depolama aletlerine el koyan polis ekipleri geri kalan 53 şüphelinin de yakalanması için operasyonların genişletilmesine yönelik hazırlık yapıyor.

Bylock kullanan akademisyenler

Aynı saatlerde Ankara’da da FETÖ operasyonları gerçekleştirildi. Örgüte yakınlığı nedeniyle kapatılan Turgut Özal Üniversitesi çalışanları ve akademisyenlerinden oluşan 40 kişi FETÖ/PDY soruşturması kapsamına gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre 40 şüphelinin Bylock adı verilen örgütsel iletişim uygulamasını kullandığı tespit edildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

Afrin’de o köyde YPG’li teröristlerden temizlendi!

TSK ve ÖSO, Zeytin Dalı Harekatı ile Afrin'in kuzeybatısında bulunan Ali Bekki köyünü ele geçirdi. Köyde yakalanan YPG'li teröristin resimleri yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz