Fırtına Bandırma’da hayatı felç etti! İDO seferleri iptal

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde fırtına sebebiyle denizde dev dalgalar meydana gelirken, Bandırma-İstanbul arasında sefer gerçekleştiren İDO’ya ait sabah seferleri de iptal edildi.


Fırtına Bandırma’da hayatı felç etti! İDO seferleri iptal

İki gündür süren fırtına sebebiyle Bandırma Körfezi’nde dev dalgalar oluştu. Dalgalar sebebiyle tekneler denize açılamadı, limanın açığındaki büyük gemiler de zor anlar yaşadı; deniz trafiği de aksadı.

Bandırma’da iki gündür etkisini sürdüren fırtına sebebiyle balıkçı tekneleri denize açılamazken, İDO seferleri de iptal edildi.

İDO’nun Bandırma’dan 07:45’te İstanbul Yenikapı ve Bostancı hattına yapılacak sefer iptal edilirken, sabah 07:00’de İstanbul’dan Bandırma’ya yapılacak seferin de iptal edildiği öğrenildi.

Bandırma Körfezi’ndeki fırtına nedeniyle balıkçılar tekneleri ile avlanmaya çıkamazken, körfezde oluşan dev dalgalar da deniz trafiğinde etkili oldu.

Bandırma’dan sefere çıkan Ro-Ro ve yük gemileri de liman çıkışında zaman zaman zor anlar yaşadı. Kentte hava sıcaklığı gece -1 dereceye kadar düşerken, gündüz ise 5 derecelerde seyrediyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Zonguldak’ta 10 metreyi bulan dalgalar yıktı geçti

Zonguldak’ta 10 metreyi bulan dalgalar yıktı geçti

Zonguldak'ta şiddetli rüzgar sebebiyle sahil yolu sular altında kaldı. 10 metreye varan dev dalgalar sahilde bulunan iş yerini yıktı geçti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz