Flaş haber! FETÖ yeniden oluşturuluyor

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal yaptığı açıklama ile ülke gündemine oturdu. Tanal İçişleri Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı kurumlarının menzil tarikatının elinde olduğunu ve geleceğin FETÖ örgütünün yeniden oluşturulmaya başlandığını söyledi.


Flaş haber! FETÖ yeniden oluşturuluyor

Hükümet dikkatli olmalı

CHP Milletvekili Tanal yaptığı açıklamada Gülen cemaatinin yıllardır devletin iç mekanizmasına nasıl sızdığına dikkat çekerek günümüzde de FETÖ’nün temizlenmeye başlandığını ancak yerine menzil tarikatının geçirildiğini söyledi. Türkiye’nin en önemli üç bakanlığının bu tarikatın elinde olduğunu söyleyen Tanal İçişleri bakanlığı, adalet bakanlı ve sağlık bakanlığının menzil tarikatı üyeleri ile doldurulduğunu kaydetti.

Gülen cemaati de masumdu

Türkiye’nin en büyük sorunu olan tarikatlaşma sorununun devlet tarafından engellenmediğini ve bazı noktalarda desteklendiğini söyleyen Tanal hükümeti menzil tarikatı konusunda dikkatli olmaya ve geçmişten ders alarak hareket etmeye davet etti. Tarikatların devlete ve dine zarar verdiğini söyleyen Tanal Gülen cemaatinin de bir zamanlar masum ve ibadet odaklı bir cemaat olarak görüldüğünü kaydetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Oğlu hakkında ByLock kullandığı iddiasıyla yakalama kararı verilen eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç açıklama yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz