Fransa’dan sözde Ermeni soykırımı ile ilgili küstah karar!

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, 500 kişinin katıldığı bir organizasyonda Ermeni lobisinin isteklerini değerlendirdi. Macron, her yıl yapılan yemek davetine sözde Ermeni soykırımını anma gününü ekleyeceğini açıkladı.


Fransa’dan sözde Ermeni soykırımı ile ilgili küstah karar!

Fransa Ermeni Organizasyonları Koordinasyon Konseyi’nin yıllık yemek davetine katılan Fransa Cumhurbaşkanı Macron, takvime sözde “Ermeni soykırımını anma günü”nü ekleyeceğini açıkladı. Fransız Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron Paris’te bir otelde gerçekleşen 500 kişilik davette Ermeni lobisinin bilinen adları ile bir araya geldi. Seçim kampanyasında vaat ettiği gibi milli takvime sözde Ermeni soykırımını anma günü ekleyeceğini belirten Macron, Ermeni lobisinin isteklerini dinledi.

“TÜRKİYE’Yİ SUÇLAMAM”

Türkiye’ye yönelik “azınlıkları tehdit etme” suçlaması talebinde bulunan Ermeni lobicilere Macron, ret yanıtı verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile iletişime önem verdiğini dile getiren Macron talebi reddetti.

“DAĞLIK KARABAĞ’A GELİP EŞLİK ETMEM”

Ermeni lobisi temsilcilerinin bir öbür talebi de Ermeni siyasiler eşliğinde Macron’un Dağlık Karabağ ziyareti gerçekleştirmesi oldu. Bu talebi de reddeden Macron, “Sizi hayal kırıklığına uğratacağım ama bunu da yapamam. Fransa’nın Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki arabulucu rolünü kaybederim. Bu problemi çözdüğümüzde gelmek isterim” ifadesini kullandı.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Macron’un yanı sıra Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo, İl Başkanı Valerie Pecresse, Ermeni asıllı birçok Fransız siyasetçi ve Garo Paylan, Georges Kepenekian, Ara Toranian ve Mourad Papazian gibi Ermeni lobisinin bilinen adları de davette yer aldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz