Futbolda e-bilet döneme geçildi!

Süper Kupa finalinde yaşanan saha olayları ve sporda şiddet tartışmaları sonrasında sporun zirvesinde yer alan üç isim bir araya geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda önemli kararlar alındı. En dikkat çekici satır başı ise kupa maçlarında uygulanması planlanan e-bilet uygulaması.


Futbolda e-bilet döneme geçildi!

Kupada olay çıkmıştı

Beşiktaş ile Konyaspor arasında oynana ve Konyaspor2un 2-1 kazandığı süper kupa karşılaşmasının son düdüğü ile birlikte sahada karışıklık çıkmış ve yüzlerce taraftar sahana inmişti. Yaşanan şiddet olayları ve güvenlik zafiyeti tartışmaları sonrasında sporun siyasi sorumluları bir araya geldi. Sporda şiddetin önlemesi ve cezai yaptırımın artırılması için düzenlenen toplantıda öne çıkan satır başları arasında e-bilet uygulaması da bulunuyor.

Sporda da şiddete hayır!

Kupa maçları gibi önemli karşılaşmalarda e-bilet uygulamasına geçilmesini ve taraftarların bireysel olarak takibinin kolaylaşmasını öngören tasarı büyük ölçüde kabul edildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayatın her alanında olduğu gibi sporda da şiddetin karşısında duracaklarını söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Muslera, Beşiktaş derbisindeki hatasıyla ilgili konuştu

Muslera, Beşiktaş derbisindeki hatasıyla ilgili konuştu

Beşiktaş ile oynanan ve 3-0 sonuçlanan maçın yankıları sürerken yenilen ilk golde topu elinden kaçırarak hata yapan Muslera konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz