Galatasaray’ın eski yıldızı Eboue’nin 5 kuruş parası kalmadı!

Eski yıldız futbolcu Emmanuel Eboue tüm parasını eşine kaptırarak 5 kuruşsuz ortada kaldı. Eboue şimdi küçük bir evde hayatını sürdürmeye çalışıyor.


Galatasaray’ın eski yıldızı Eboue’nin 5 kuruş parası kalmadı!

Son dönemde zor günler geçiren Emmanuel Eboue, Fransa’nın Canal Plus kanalına özel bir röportaj verdi. Eboue’nin röportajı evinde verdiği dikkatlerden kaçmadı. Evin oldukça küçük olduğu ve eşyaların toplu bir biçimde durduğu görülüyor.

İşte Eboue’nin çarpıcı röportajından satırbaşları:

“Bunu istemiyordum. Arsenal ve Galatasaray’la kazandığım bütün o başarılardan sonra… Kalbim kan ağlıyor. Bunları hak etmedim.

“HİÇ PARAM YOK”

Böyle şeyleri fakat filmlerde görürdüm. Çok zor. Ama başıma geldi. Hiç param yok. Buna inanmazdım. Evlendiğim, çocuk yaptığım kişi yüzünden bu şekilde şeylerin başıma geleceğini düşünemezdim.

Paramın bittiğini, eşimden ayrıldıktan sonra, bankaya uğradığımda anladım. Ortak bir hesabımız vardı ve o tüm parayı çekmişti.

“EŞİME KAPTIRDIĞIM PARALARI GERİ İSTEMİYORUM”

Ben eşime kaptırdığım paraları geri istemiyorum, bağış gibi sayıyorum. Herkese ölmediğimi göstermek istiyorum.

Tek isteğim futbola geri dönmek. Hala kabiliyetim var. Sahalara geri dönmek için elimden geleni yapıyorum. Bağdat ya da Pakistan fark etmez. Oralara giderim, çünkü oynamayı seviyorum.

“EVDEN ATILMA OLASILIĞIM VAR”

Bavullarımla yaşıyorum çünkü evden atılma olasılığım var. Üzerimdeki baskı büyük. Abandone olmuş durumdayım çünkü ben çocuklarıma çok bağlıydım. Onlarla mutluydum, eğlenceliydim. Bugün artık yalnızım.

Futbol nankör. Futbol artık kabiliyet değil, para üstüne. Bu bir endüstri haline geldi. Arkadaşlarımı oynarken izliyorum.

“ARKADAŞIM KALMADI”

Onlar için mutlu oluyorum fakat içimden ağlıyorum. Tek başıma… Hiç arkadaşım yok. Oynadığım dönemden de arkadaşım kalmadı.”

İntiharın eşiğine gelen ve bunu daha önceki röportajlarında ifade eden Eboue halen futbola geri dönmüş değil. Mirror gazetesine verdiği röportajın sonrasında Galatasaray ve Arsenal’in yardım için harekete geçtikleri söylenmişti fakat bu konuda resmi bir gelişme olmadığı gün yüzüne çıktı.

“YALNIZ DEĞİLSİN EBOUE”

Eboue’nin Mirror gazetesine verdiği röportajın sonrasında Galatasaray taraftarları Twitter’da #YalnızDeğilsinEboue hashtagiyle yıldız isme destek mesajlarında bulunmuşlardı.

Şimdilerde Galatasaray’da Fatih Terim’in yardımcılığını üstlenen Hasan Şaş da, “Seni unutmadık, elimden geleni yapacağım” mesajını paylaşmıştı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz