Gaziantep’te Yangın: 3 itfaiye eri yaralandı

Gaziantep’te gıda toptancılığı yapılan bir iş yerinde başlayan yangın iş yerinde bulunan kimyasal ve plastik malzemelerin tutuşmasıyla büyüdü. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri 4 saatlik bir uğraş sonunda yangını kontrol altına almayı başardılar. Olayda 3 itfaiye eri yaralandı.


Gaziantep’te Yangın: 3 itfaiye eri yaralandı

Olay gece saatlerinde Şehitkamil İlçesi, Gatem Toptancılar Sitesindeki Bayram Kumluca’ya ait gıda toptancısında yaşandı. Alınan bilgiye göre saat 01:45’de iş yerine ait yangın alarmını duyan sitenin güvenlik görevlisi olayı itfaiye ekiplerine bildirdi.

İş yerinde bulunan plastik ve kimyasal malzemelerin birdenbire tutuşmasıyla büyüyen yangını söndürmek için olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi geldi. 15 itfaiye aracıyla birlikte yangına müdahale edildi.

Yaklaşık 4 saat süren yangın söndürme çalışmaları ile kontrol altına alınan yangında 1’i merdivenden düşen ve 2’si dumandan etkilenen 3 itfaiye hazır bekleyen 112 birimlerince çevre hastanelere sevk edildi.

Çıkış sebebi henüz belirlenemeyen yangında aşağı yukarı 4 milyon liralık hasar meydana geldiği açıklandı. Yangının meydana geldiği olay yerinde hazır bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Cafer Yılmaz, gelen ihbar üzerine olay yerine 15 itfaiye ekibi sevk edildiğini söyleyerek, kısa sürede olay yerine intikal eden itfaiye birimlerinin yangını söndürmek için tam tesisatlı bir biçimde çalıştıklarını açıkladı.

Müdahale sonucu yangının çıktığı noktada boğulmuş şekilde olduğunu belirten Yılmaz, çevredeki öbür iş yerlerine de sıçramaması için her türlü önlemin alındığını açıkladı.

Durumu fark eden güvenlik görevlisinin ihbarı sonrası aşağı yukarı 15 dakika içerisinde itfaiye ekiplerinin olay yerine intikal ederek yangına müdahale ettiklerini söyleyen GATEM Gıda Toptancılar Sitesi Başkanı Mehmet Şerif Türk, gıda, temizlik, kırtasiye ve bakkaliye ürünlerinin bir arada bulunmasından ötürü yangının kontrol altına alınmasının zorlaştığını belirtti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yangına sebep olan klima bir evi küle çevirdi!

Yangına sebep olan klima bir evi küle çevirdi!

Adana'da klimadan çıkan yangında bir binanın dairesi resmen küle çevirdi. Evde tek başına yaşayan bir kadın kendini dışarı atarak canını zor kurtardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz