Genç Adama Dakikalarca Akıl Almaz İşkenceler Uyguladılar

Sedat Peker’e hakaret ettiği ileri sürülen bir adam Mercedes araca bindirilerek saatlerce işkenceye maruz kaldı. Görüntüler sosyal medya üzerinde yayılınca tepki gördü.


Genç Adama Dakikalarca Akıl Almaz İşkenceler Uyguladılar

Vahşet verici video görüntüsü sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Son yıllarda insan hakları, hukukun üstünlüğü ve benzeri konularda ciddi ve kritik sorunların yaşandığı Türkiye’de dün yine bir vatandaşın öldüresiye dövüldüğü, olayın arkasında ise Sedat Peker isimli şahsın olduğu iddia edildi. İddialara göre bir süre önce Sedat Peker’e sosyal medya üzerinden küfür ettiği açıklanan şahıs, Sedat Peker’e yakın 3 kişi tarafından yakalandı. Yakalanmasının ardından tüm vücuduna darbeler alan ve aldığı darbeler sonucunda kanlar içerisinde kalan şahsa, Mercedes Vito model bir aracın içerisinde işkence üzerine işkence uygulandı. Araç içerisinde bulunan birisinin Karadenizli olduğu anlaşılan 2 kişi tarafından 30’lu yaşlarda olduğu iddia edilen adama yumruklar, tokatlar ve sert darbeler ile dakikalarca işkence yapıldı.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ GÖREVE DAVET ETTİLER

Vatandaşlar ise görüntülerin sosyal medya sitesinde yayınlanmasının ardından başta Emniyet Genel Müdürlüğü olmak üzere hakim ve savcıların Sedat Peker’in adamları olduğu iddia edilen bu 2 kişi ile Sedat Peker hakkında gerekli yasal işlemleri başlatması gerektiğini, ancak bunun hala yapılmadığını belirttiler. Sosyal medya üzerinde tepki üstüne tepki çeken paylaşımlarda “bu ülkenin adaleti bumu” diyerek yorumlar yapıldı.

AÇIKLAMA BEKLENİYOR

Görüntülerin tüm ülkeye yayılmasının ardından resmi kaynaklardan konu ile ilgili halen bir açıklama gelmedi. Bu kadar net ve gerçek bir olayla ilgili halen daha bir soruşturma haberi gelmemesi insanların daha çok tepki vermesine sebep oldu. Tepkiler arasında yapılan yorumlarda “korunuyorlar mı?” sorusu gündeme geldi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kediye işkence olayının AYM’ye taşınması gündemde

Kediye işkence olayının AYM’ye taşınması gündemde

Erzincan Orduevi önünde kediye işkence yapan askerin, adli kontrol şartı ile serbest kalmasının ardından Erzincan Valiliği konuyu Anayasa Mahkemesine taşıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz