Genç kadın kaza sonrası farklı bir dil konuşmaya başladı

Osmaniye’de yaşanan olayda Hatice Tatlıer isimli bir kadın geçirmiş olduğu kazanın ardından başka bir dil konuşmaya başladı.


Genç kadın kaza sonrası farklı bir dil konuşmaya başladı

Osmaniye’de eşine az rastlanacak bir olay güzellik merkezi sahibi Hatice Tatlıer’in başına geldi. Genç kadın kısa bir süre önce başını çarpıp baygınlık geçirdikten sonra yaklaşık bir hafta on gün boyunca yoğun bakımda kaldığını dile getirdi. Genç kadın Tatlıer yoğun bakımdan çıktıktan sonra evine gidip istirahate çekildi. Fakat bir gün sabah uyandığında farklı bir dil konuştuğunu fark etti. Bu durumun geçici olduğunu zannederek uykuya dalan genç kadın kalktığında da aynı durumda olması kendisini ve çevredekileri şaşırttı.

KENDİLİĞİNDEN YAVAŞ YAVAŞ GEÇTİ

İş yerine gidip geldiğini ve oradakilerinde kendisini anlamadığını ifade eden genç kadın Tatlıer, bu durumun yavaş yavaş geçtiğini ve daha sonra kendiliğinden düzeldiğini açıkladı. Durumundan yine de şüphe duyan Tatlıer, nöroloji uzmanı Dr. Özgür Kaynak Hacıoğlu’na giderek muayene oldu. Nöroloji uzmanı Dr. Özgür Kaynak Hacıoğlu bu durumun çok nadir olduğunu fakat hastanın farklı bir dil yerine aksan değişikliği olduğunu söyledi.

ZAMAN ZAMAN NADİREN KARŞILAŞILAN BİR DURUM

Beyinde oluşan bir hasarın ses çıkarma organlarını etkilediğini ifade eden uzman doktor Hacıoğlu, beyin yapısının hasar görmesinden sonra zaman zaman bu durumlarla nadir de olsa karşılaşıldığını ve bu durumun da beyindeki hasar giderildikten sonra düzeldiğini ifade etti. Aynı zamanda hastasının başına gelen bu durumunda karşılaştıkları nadir bir sorun olduğunu açıkladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz