Genç kadın kaza sonrası farklı bir dil konuşmaya başladı

Osmaniye’de yaşanan olayda Hatice Tatlıer isimli bir kadın geçirmiş olduğu kazanın ardından başka bir dil konuşmaya başladı.


Genç kadın kaza sonrası farklı bir dil konuşmaya başladı

Osmaniye’de eşine az rastlanacak bir olay güzellik merkezi sahibi Hatice Tatlıer’in başına geldi. Genç kadın kısa bir süre önce başını çarpıp baygınlık geçirdikten sonra yaklaşık bir hafta on gün boyunca yoğun bakımda kaldığını dile getirdi. Genç kadın Tatlıer yoğun bakımdan çıktıktan sonra evine gidip istirahate çekildi. Fakat bir gün sabah uyandığında farklı bir dil konuştuğunu fark etti. Bu durumun geçici olduğunu zannederek uykuya dalan genç kadın kalktığında da aynı durumda olması kendisini ve çevredekileri şaşırttı.

KENDİLİĞİNDEN YAVAŞ YAVAŞ GEÇTİ

İş yerine gidip geldiğini ve oradakilerinde kendisini anlamadığını ifade eden genç kadın Tatlıer, bu durumun yavaş yavaş geçtiğini ve daha sonra kendiliğinden düzeldiğini açıkladı. Durumundan yine de şüphe duyan Tatlıer, nöroloji uzmanı Dr. Özgür Kaynak Hacıoğlu’na giderek muayene oldu. Nöroloji uzmanı Dr. Özgür Kaynak Hacıoğlu bu durumun çok nadir olduğunu fakat hastanın farklı bir dil yerine aksan değişikliği olduğunu söyledi.

ZAMAN ZAMAN NADİREN KARŞILAŞILAN BİR DURUM

Beyinde oluşan bir hasarın ses çıkarma organlarını etkilediğini ifade eden uzman doktor Hacıoğlu, beyin yapısının hasar görmesinden sonra zaman zaman bu durumlarla nadir de olsa karşılaşıldığını ve bu durumun da beyindeki hasar giderildikten sonra düzeldiğini ifade etti. Aynı zamanda hastasının başına gelen bu durumunda karşılaştıkları nadir bir sorun olduğunu açıkladı.

Yazar: Hakan Yenihayat

Hakan Yenihayat
Sakarya Üniversitesi mezunu olan Hakan Yenihayat 1974 Yılında İzmir'de doğmuştur. İyi bir dinleyici ve anlatıcı olan Yenihayat, haber sektöründe kendini geliştirerek kısa zamanda birçok başarıya imza atmış olup kariyerine basın odaklı olarak devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da trafik kazasında genç kız feci şekilde yaralandı

İstanbul’da trafik kazasında genç kız feci şekilde yaralandı

İstanbul'da Beşiktaş civarında meydana gelen kazada dikkatsiz sürücü bir kişinin ağır şekilde yaralanmasına sebep oldu. Kaza an ve an görüntülendi.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz