Gıda ürünlerini enflasyona ezdirmemek için yeni önlem!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gıda fiyatlarının enflasyon üzerindeki etkisini düşürmek için önemli bir paketin yakında açıklanacağını duyurdu.


Gıda ürünlerini enflasyona ezdirmemek için yeni önlem!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gıda fiyatlarının enflasyon üstündeki etkisini minimize etmek üzere mühim bir paket ile enerji alanında akü ve depolama ile alakalı kritik bir yatırımın yakında açıklanacağını belirtti, öte yandan tekstil sektörüne yönelik teşvik düzenlemeleri yapacaklarını ifade etti. Zeybekci, “İnşallah birkaç hafta içinde enerji saklama ve akü hakkında, bunun yüzde 100’ünün Türkiye’de üretilmesiyle alakalı çok mühim bir yatırımı da Türkiye’ye kazandırdığımızı göreceksiniz” şeklinde konuştu.

Enflasyonla mücadele edeceklerini söyleyen Zeybekci, “Özellikle aşırı oynak gıda fiyatlarının enflasyon üstündeki etkisini minimize etmek için çok mühim bir paketi inşallah yakında Başbakanımız Binali Yıldırım’ın açıklayacak” diyerek konuştu. Tekstil, hazır giyim ve konfeksiyonla alakalı de teşvik düzenlemeleri yapacaklarını dile getiren Zeybekci, daha önce verilen teşvikleri güncelleyen, modernizasyon, yenileme ve kapasiteyle alakalı destekleri içine alan kombinasyonları tekrardan yaşama geçireceklerini bildirdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz