Google okullarda derslere katılacak

Milli Eğitim Bakanlığı ve Google arasında yapılan protokol ile birlikte ilköğretim derslerinde bulunan yazılım ve bilgi teknoloji derslerinin içeriği yeniden düzenlenecek.


Google okullarda derslere katılacak

Milli Eğitim Bakanlığı ile Google arasında imzalanan protokol gereğince ilköğretimde verilen bilgi teknolojileri ve yazılım derslerinin içeriği zenginleştirilecek. Google yazılım uzmanlarından faydalanılacak olan uygulama ile çocukların teknolojiye olan ilgisine yetecek kalitede bilişim teknolojileri dersi verilmesi planlanıyor. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem konu ile ilgili yaptığı açıklamada yeni nesil öğrencilerin gözlerini teknoloji ile açtıklarını ve ders kalitesinin de bu ilgiye uygun olması gerektiğini söyledi.

BAKANLIK ÇALIŞMALARA DEVAM EDECEK

Dünyanın en büyük arama motoru olarak kabul edilen Google ile anlaşma imzalayan ve protokol gereğince 6. Ve 7. Sınıflara sunulan bilişim teknolojileri ve yazılım derslerinin içeriğinin zenginleştirilmesini amaçlayan protokol imzalandı. Buna göre Google yazılımları ile zenginleştirilecek olan ders paketlerinin yanı sıra öğrenciler için yeni staj imkanı da doğacak. Teknolojinin gelişimini yakından takip eden nesiller yetiştirmek için bunun gerekli olduğunu söyleyen Erdem bakanlığın bu konuda çalışmalara devam edeceğini söyledi.

YENİ DERS YILINA ÖZEL FAALİYETLER

Dünya devi Google ile Milli eğitim Bakanlığı’nın imzaladığı protokol kapsamında iş birliği, bilişim teknolojileri ve yazılımlar detaylı olarak tanıtılacak. Öğrencilerin çağına uygun teknolojiye hakim olmasını amaçlayan protokol gereğince Google – Milli eğitim Bakanlığı işbirliği önümüzdeki eğitim döneminde uygulamaya girecek faaliyetleri de içeriyor. Bakanlık tarafından Google Türkiye’de staj desteği anlaşması da gündemde.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Güney Kore’de yaşayan Türk’lere müjde

Güney Kore’de yaşayan Türk’lere müjde

Dünyanın dört bir yanında açtığı Türk okullarıyla hem yabancı hem Türk vatandaşlarına eğitim hizmeti sunan Türkiye bu ülkeler arasına Güney Kore'yi de aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz