Gram altın fiyatları el yakıyor!

Gram altın fiyatları tekrar yükselişe geçti. İstanbul Kapalıçarşı’dan alınan verilere göre gram altın güne 153,8 lira seviyelerinde yükselişle başladı.


Gram altın fiyatları el yakıyor!

Dün dolar kuru ve ons altın fiyatındaki gerilemenin etkisiyle satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 0,51 değer kaybıyla 153,3 liradan tamamladı. Altının gram fiyatı, bugüne ise yükselişle başlamasının sonrasında 153,8 lira seviyesinde dengelendi.

ÇEYREK 252 LİRA, CUMHURİYET BİN 28 LİRA

Gram altın, bugüne yükselişle başlamasının sonrasında saat 09.50 itibarıyla yüzde 0,32 değer kazancıyla 153,8 lira seviyesinde dengelendi. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 252, Cumhuriyet altını bin 28 liradan satılıyor.

ABD Merkez Bankası (Fed) Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantısı öncesinde satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının ons fiyatı dün 20 Temmuz’dan bu yana en düşük seviyesi olan 1.241 dolara kadar geriledi. Dünkü değer kaybının sonrasında Asya piyasalarında bugüne yükselişle başlayan altının ons fiyatı, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,2 artışla 1.246 dolardan işlem görüyor.

İlginizi Çekebilir
Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor!

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor!

İstanbul Kapalıçarşı'da altının gram fiyatı, güne yükselişle başlamasının ardından 165 lira ile tarihi rekorunun hemen altında işlem görüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz