Gram altın kaç para oldu? güncel altın fiyatları – 23 Şubat

Kapalı Çarşı’da altın fiyatları bugün (23 Şubat 2018) ne kadar? Ekonomi uzmanlarına göre altın fiyatları, Şubat ayının son gününe kadar düşmesi bekleniliyor. 23 Şubat’ta altın ons değerinde düşüş gözlemlendi: 1.327 Dolar’dan işlem görüyor. Ekonomi uzmanları bu düşüşü Amerika’da meydana gelen son olaylara bağladı. FED faiz tutanaklarını açıkladı, tahvil piyasasında toparlanma meydana geldi. Dolar yükselişe geçince, Kapalı Çarşı bundan negatif etkilendi. 23 Şubat günü Kapalı Çarşı’da son durum…


Gram altın kaç para oldu? güncel altın fiyatları – 23 Şubat

Çeyrek altın, gram altın fiyatı bugün ne kadardan işlem görüyor? 23 Şubat’ta sabah saatlerinde yatay seyir gözlemlendi. Çeyrek altın düşüş içerisinde olmasına karşın 270 lira sınırına gelmeye başladı. Ekonomi uzmanları düşüş devam edeceğini açıklarken, jeopolitik, ekonomi ve siyasi gündemin Kapalı Çarşı’da etkisi olacağını açıkladı. 23 Şubat’ta sarı metal piyasasında son durum…

GRAM ALTIN NE KADAR?

23 Şubat’ta alış değeri 160.40 Türk Lirasından işlem görürken, satış değeri 161.77 Türk Lirası.

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?

Cuma günü alış değeri 261 Türk Lirasından satılıyor, satış değeri ise 267.33 Türk Lirası.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?

Cumhuriyet altının alış değeri 1078.34 TL, satış değeri ise 1089.22 TL.

22 AYAR BİLEZİK NE KADAR?

22 ayar, Cuma günü alış değeri 146.71 TL, satış değeri 148.20 TL.

14-18 AYAR ALTIN NE KADAR?

23 Şubat’ta 14 ayar alış 93.68 TL, satış 94.63 TL. 18 ayar altın alış 120.10 TL, satış 121.32 TL.

NEDEN ÇEYREK ALTIN?

Türkiye’de vatandaşların en çok kullandığı altın türü çeyrek olarak biliniyor. Uzmanlara göre, altının Türklerdeki yeri ve önemi büyük olduğu için, ne ucuz bir altın alma isteğindeler ne de pahalı. Çeyrek altın hem alınabilecek bir vaziyeti var hem de en çok kullanılan altın türü. Düğünlerde, sünnetlerde, özel günlerde, yardım maksatlı zamanlarda kullanılan en kıymetli altın türüdür.

ALTININ OSMANLI’DAKİ DEĞERİ NEDİR?

Osmanlı zamanında Orhan Bey ile altına geçen halk, zaman dilimi içerisinde sarraf alanında lonca teşkilatı üstünden kendini geliştirmeye başladı. Kanuni Sultan Süleyman zamanından sonra, sarraf işleriyle uğraşan insanların çoğu altını kendi arasında ayırmaya başladı. Sultani denen bu altınlara, Tam sultani, yarım sultani, çeyrek sultani ile sınıflara ayıran sarraflar, bu sayede altın piyasasındaki düzensizliği sona erdirmek istemişlerdir.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz