Gram altın ve Cumhuriyet altın fiyatları – 05 Şubat 2018

Altın fiyatları ne oldu? Gram altın kaç lira? Altın yeni haftanın ilk gününe yatay bir şekilde başladı. Gram altının fiyatı 161,5 liradan dengelenirken Cumhuriyet altını 1.080 liradan işlem görüyor.


Gram altın ve Cumhuriyet altın fiyatları – 05 Şubat 2018

Cuma günü ons altındaki değer kayıplarına paralel satış ağırlıklı bir seyir izleyen altının gram fiyatı günü önceki kapanışa göre yüzde 0,33 azalışla 161,5 liradan tamamladı.

Gram altın, yeni haftanın ilk işlem gününe yatay başlamasının sonrasında saat 09.45 itibarıyla 161,5 liradan işlem görüyor. Aynı dakikalarda Kapalıçarşı’da çeyrek altın 265 lira, Cumhuriyet altını da 1.080 liradan satılıyor.

Asya piyasalarında sınırlı da olsa alış ağırlıklı bir seyir izleyen ons altının fiyatı ise şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,15 artışla 1.332,1 dolardan işlem görüyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, geçen hafta cuma günü açıklanan istihdam raporu ardından altın fiyatlarının değer kaybettiğini belirtti.

Veri sonrası ABD tahvil faizlerinin yükseldiğini ve küresel piyasalarda dolara olan talebin artığını söyleyen Memiş, emtia fiyatlarının ise buna paralel gerilediğini dile getirdi.

Memiş, altın fiyatlarının bu hafta sakin bir seyir izleyebileceğini ifade ederek, teknik açıdan ons altında 1.325 doların destek, 1.335 doların ise direnç konumunda olduğunu belirtti.

Bugün yurt içinde enflasyon, yurt dışında ise Avrupa’da ve ABD’de hizmet sektörü Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceğini söyleyen Memiş, siyasi ve jeopolitik risklerin ise altın fiyatlarının yönü üstünde etkili olacağını kaydetti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz