Gülen, FETÖ’cülere kıyametin 2186 yılında kopacağını söylemiş!

İzmir’de FETÖ davası sanığı eski Teğmen, örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in 2186 senesinde kıyametin kopacağını açıkladığını söyledi.


Gülen, FETÖ’cülere kıyametin 2186 yılında kopacağını söylemiş!

İzmir’de FETÖ davasında yargılanan eski Teğmen, örgütle alakalı bildiklerini anlattı. FETÖ sanığı Teğmen’in ifadesine göre, örgüt elebaşı Fetullah Gülen kıyametin kopacağı tarihi vermiş.

FETÖ’YLE İLGİLİ BİLGİLER VERDİ

İzmir’de, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine ilişkin örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in bir numaralı sanık olduğu, 147’si tutuklu 280 kişinin yargılandığı davanın görülmesine devam edildi.

İzmir 2’nci Ağır Ceza Mahkemesince, Aliağa Ceza İnfaz Kurumu Kampüsü’ndeki salonda görülen duruşmaya, bazı tutuklu ve tutuksuz sanıklar ile taraf avukatları katıldı.

Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile kayda alınan duruşmada, daha önce savunma yapan tutuksuz yargılanan sanık eski teğmen A.O, ek ifade vermek istediğini, geçmişte FETÖ ile bağlantısına ilişkin bazı bilgiler vereceğini belirtti.

”SÜREKLİ DERS ÇALIŞIYORDUK”

A.O, 2004’te ortaokul 7’nci sınıftayken örgütle tanıştığını, “Bilal” kod isimli örgüt üyesinin birkaç hafta kendisiyle ilgilenmesinin sonrasında “Selim” kod ismini kullanan ve aslen Erzurumlu olan Yavuz Aydın adlı kişinin kendisinden sorumlu olduğunu söyleyerek, gittiği örgüt evinde devamlı ders çalıştıkları ve ibadet ettiklerinden, bunların kendilerine zarar vermeyeceğini düşündüklerini aktardı.

”ÇOCUKLUĞUMDAN BERİ ASKER OLMAYI HAYAL EDİYORUM”

FETÖ üyesi Aydın’ın 7’nci sınıfın yaz tatilinde kendisine askeri liselere gidip gitmeyeceğini sorduğunda, çocukluğundan beri asker olmayı hayal ettiğinden teklife sıcak baktığını anlatan A.O, o zaman örgüt üyelerinin “Askeriyede dini tüm insanları sevmiyorlar, 28 Şubat sürecinde dindar insanlar mağdur edildi” biçiminde devamlı Türk Silahlı Güçlerini (TSK) kötülediklerini ve İslam dinini sömürdüklerini ifade etti.

”KİMSE SINAV SORUSU VERMEDİ”

İkiz kardeşi olan M.O’nun da pilot olmak istemesi üstüne örgüte katıldığını anlatan A.O, “FETÖ mensupları, askeri lise sınavlarına hazırlık sürecinde hepimize birer kod isim verdi. Türkiye’de İslam’ı yaşamayanların ordu içerisinde olduğunu söylediler. 8’inci sınıftayken bana ‘Talha’, kardeşime ‘Ömer’, öbür 2 arkadaşa ise ‘Ali’ ve ‘Musab’ kod ismini verdiler. Bu süreçte ders çalışmak için kamplara katılıyorduk. İddianameden öğrendiğim kadarıyla, örgüt mensubu bazı askerlere sınav soruları veriliyormuş fakat bana askeri lise sınavlarına girerken kimse sınav sorusu vermedi.” şeklinde konuştu.

Yazılı sınavda başarılı olmasının sonrasında “Hamza”, “Süleyman” ve “Kenan” kod isimli FETÖ mensuplarının kendilerini mülakata hazırladığını beyan eden A.O, mülakatta da başarılı olmasının sonrasında İstanbul’daki Deniz Lisesini kazandığını dile getirdi.

“ANKESEÖRLÜ TELEFONLARI KULLANMAK YASAKTI”

Lisedeyken sorumluluğunu üstlenen örgüt üyesi Aydın’ın “Dinden uzaklaşıyorsun” diyerek örgüt evine çağırdığını, ilk başta 3-5 saat olan görüşmeleri zamanla azalttığını ileri süren A.O, devamlı önlem uygulayan ve yönlendiren örgütten kopma noktasına geldiğini, lisenin yelken takımında olduğu için “Hafta sonu spor müsabakalarım var” bahanesiyle Aydın’la görüşmek istemediğini iddia ederek, “Yavuz Aydın’la yüz yüze görüşmeyi azaltmıştık ama telefonla görüşüyorduk. Aydın’ı, artık kontörlü telefonların olduğu yerlerden arıyordum. Bana devamlı aynı yerlerden aranmaması için uyarılarda bulunuyorlardı. Benim de çevremde kontörlü telefonla görüşeceğim 3 yer dışında seçeneğim yoktu. Aydın, ankesörlü telefondan aramamı kesinlikle istemiyordu. Çünkü ankesörlü telefonları kullanmak yasaktı.” biçiminde beyanda bulundu.

KIYAMETİN KOPACAĞI TARİHİ VERMİŞ

Örgütle çocuk yaşta tanıştığından bazı şeyleri sorgulayamadığını fakat yaşı ilerledikçe birçok vaziyetin farkına vardığını, FETÖ’nün devamlı önlem uygulamasından rahatsız olduğu için örgütten soğuduğunu kaydeden A.O, “Bir gün Yavuz Aydın bana, örgüt elebaşı Fetullah Gülen’in 2186 senesinde kıyametin kopacağını söylediğini dile getirdi. Ben de ‘Gülen bunu nasıl bilebiliyor’ diyerek sorduğumda, Aydın buna cevaben, ‘Fetullah Gülen, Allah’ın sevgili bir kulu olduğundan bunu bilir’ şeklinde konuştu. Bu cevaptan sonra kandırılmış olabileceğimi düşündüm. Aydın, örgütten kopanlar için de ‘Bunlar hizmeti sattılar’ tarzında cümle kurduğunu işittim. ” ifadesini kullandı.

”YURT DIŞINA GÖNÜLLÜ GİTTİM”

FETÖ ile bağının 2010’dan sonra iyice kopmasının sonrasında Aydın’ın kendisiyle sık görüşmek istediğini, hatta zaman zaman ailesinin kaldığı eve giderek bilgi aldığını ileri süren A.O, 2014’te teğmen olmasının sonrasında Aydın’ın irtibat kurmaması için cep telefonu numarasını değiştirdiğini ve yurt dışı görevine gönüllü gittiğini belirtti.

Etkin pişmanlık hükümlerini A.O’ya hatırlatan mahkeme başkanının, “Etkin pişmanlık hükümleri kapsamında daha önce herhangi bir yerde ifade verdin mi” sorusu üstüne A.O, “İlk kez burada ifade verdim. Bu ifadeyi daha önce de vermek istedim fakat asker olan kardeşim FETÖ’den tutuklu olduğundan, annem, “Bir oğlum gitti, sen de gitme” dediği için böyle ifade vermeye korktum. Artık bu yapının çözülmesini istiyorum. Bunun için savunmama ekleme yapmak istedim. Suç işlemediğimi düşünüyorum.” diyerek konuştu.

TAHLİYE TALEBİ REDDEDİLDİ

A.O, 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimine ilişkin daha önce verdiği ifadenin arkasında olduğunu söyleyerek, o gece vatan ve milletine bağlı bir Türk askeri gibi görevini yerine getirdiğini de sözlerine ekledi.

İddia makamı ise mütalaasında, tahliye talebinde bulunan sanıkların tutukluluk halinin devamı yönünde karar verilmesini talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıkların tahliye isteklerini reddederek, duruşmaya cuma günü devam edilmesini kararlaştırdı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Oğlu hakkında ByLock kullandığı iddiasıyla yakalama kararı verilen eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç açıklama yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz