Gümüşçü soyan soyguncular paraları yerken pavyonda yakalandı!

Samsun’da bir gümüşçünün kapısını kırarak ziynet eşyaları, saat ve tespih çalan ikili, güvenlik kamerasına yakalandı. Operasyon başlatan polis, hırsızları eğlenirken pavyonda yakaladı.


Gümüşçü soyan soyguncular paraları yerken pavyonda yakalandı!

Samsun’da iki kafadar hırsız geceleyin gümüşçü dükkanının cam olan kapısını kırıp hırsızlık yaptıktan sonra eğlenmek için gittikleri pavyonda yakalandılar.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Kale Mahallesi’nde yaşandı. Alınan bilgiye göre, Uğur T.(24) ve Sefa A.S.(21) isimli hırsızlar, geceleyin Rıfat Zengin’e ait gümüşçü dükkanının vitrin camını ve kapı camını taş ve sandalye ile vurarak kırdı. İçeri giren hırsızlar piyasa değeri toplam 18-19 bin lira tutarında 45 tane çeyrek altın, 90 tane gümüş yüzük, 200 tane tespih, 90 tane saat, 1 tane labtop bilgisayar çaldılar. Hırsızlar iş yerinin güvenlik kamerasını da yerinden söküp görüntülenmemek için gayret gösterdiler. Fakat hırsızlar başka bir iş yerinin güvenlik kamerası tarafından an be an görüntülendiler.

Hırsızlık olayının fark edilmesi üstüne olay polise haber verildi. İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Bürosu ekipleri, gümüşçüyü soyup sonrasında eğlenmek için pavyona giden Uğur T. ve Sefa A.S.’yi burada eğlenirken yakaladı. Gözaltına alınan hırsızlar Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekiplerine teslim edildiler. Hırsızlarla beraber çeyrek altınlar hariç öbür çalınan malzemelerin bir kısmı ele geçti.

Tutuklandılar

İş yeri sahibi Rıfat Zengin, hırsızların iş yerini soyup sonrasında pavyona eğlenmeye gitmesine tepki göstererek, “Hırsızların 7-8 adet sabıkaları var. Benim canımı yakmışlar, benden öncekileri de yakmışlar. Ben istiyorum ki benden sonrakilerin canını yakmasınlar. Bu adaleti kim sağlıyorsa hakim ise, savcı ise artık bunları salmasınlar da insanların canı da yanmasın. Benim vitrinde hiçbir şeyim kalmamış. Adalet varsa olduğuna da inanıyorum en ağır cezayı vermesini istiyorum. 45 tanesi çeyrek altın olmak üzere 18-19 bin liralık zararım var. Benden başkası da zarar görmesin, adalet sağlansın lütfen. Benim iş yerimden hırsızlık yapıp pavyona eğlenmeye gitmişler. En ağır biçimde cezalandırılmalarını istiyorum” şeklinde konuştu.

Hırsızlık Bürosundaki sorguları tamamlanan Uğur T. ve Sefa A.S. ise Samsun Adliyesine sevk edildi. Savcı tarafından tutuklanmaları talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Uğur T. ve Sefa A.S. mahkemece tutuklanarak Samsun Kapalı Cezaevine gönderildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz