24 ilde hava durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyuru yaptı. 24 ilde hava durumuna dair detaylar..

24 ilde hava durumu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 ilde yaşanması muhtemel sağanak yağış ve kar yağışı nedeniyle uyarıda bulundu. Tahminlere göre, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Artvin çevrelerinde yağmur, sağanak, ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Özellikle Marmara'nın batısı, Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu bölge geneli ve Hatay çevreleri ile Osmaniye ve Kahramanmaraş'ın doğusunda kuvvetli, Muş, Bingöl, Siirt ve Batman çevrelerinde ise çok kuvvetli ve şiddetli yağışlar olabileceği belirtiliyor.

Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerde sis ve pus hadisesinin görülebileceği düşünülürken,  hava sıcaklıklarının güney ve doğu kesimlerde yağışla birlikte 2 ila 6 derece azalması öngörülüyor.

İl bazında hava durumu öngörülerine göre:

Marmara bölgesinde parçalı ve çok bulutlu, yarın güneybatısı ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak, batısının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. Bölgenin doğusunda bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesinin görülebileceği belirtiliyor. İstanbul'da ise sıcaklık 10°C ile 14°C arasında olacak. Ege bölgesinde parçalı zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Kıyı Ege ile yarın bölge genelinin yağmur ve sağanak, kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacak.

Akdeniz bölgesinde doğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz'in doğusu ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, kıyılarının yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı düşünülüyor. Antalya'da sıcaklık 14°C ile 17°C arasında olacak. İç Anadolu bölgesinde parçalı zamanla çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı ile Konya, Kırşehir, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Ankara'da sıcaklık 2°C ile 13°C olarak bekleniyor.

Batı Karadeniz bölgesinde parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bolu'da sıcaklık 2°C ile 15°C arasında olacak.  Orta ve Doğu Karadeniz bölgesinde parçalı çok bulutlu, Gümüşhane, Bayburt, Rize ve Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği bekleniyor. Doğu Anadolu bölgesinde parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, kuzeydoğusunun karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Erzurum'da sıcaklık 1°C ile 2°C arasında olacak. Güneydoğu Anadolu bölgesinde parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinde kuvvetli, Batman ve Siirt çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

24 ilde hava durumu!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?