AK Parti aday başvuru tarihinde değişiklik!

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, belediye ve il genel meclis üyeliği aday adaylığı başvuru süresini 31 Ocak'a kadar uzattı.

AK Parti aday başvuru tarihinde değişiklik!

AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, bugün yaptığı sosyal medya paylaşımında önemli bir duyuruda bulundu. Parti içerisinde belediye ve il genel meclis üyeliği için aday adaylığı başvurularının son tarihini değiştirdiğini açıkladı. Yavuz'un paylaşımına göre, başvuruların yarın sona ermesi planlanan süre, 31 Ocak Çarşamba günü saat 19.00'a kadar uzatıldı. Bu karar, aday adaylarının başvuru sürecinde daha fazla esneklik sağlamak amacıyla alındı.

 AK Parti içerisindeki siyasi dinamiklerin ve aday adaylarının partilerine olan ilgisinin bir göstergesi olarak değerlendirilebilir. Aday adayları, güncellenen tarihe kadar başvurularını tamamlayabilecekler. Anadolu Ajansı'nın kaynağını doğrulayan bu bilgi, önümüzdeki yerel seçimlere dair partideki hareketliliği ve aday belirleme sürecindeki değişiklikleri gösteriyor. Yavuz'un yaptığı duyuru, parti içi demokratik sürecin şeffaf bir şekilde işlediğini ve aday adaylarının eşit fırsatlara sahip olduğunu vurguluyor.

AK Parti aday başvuru tarihinde değişiklik!