AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten "Atatürk'e hakaret" açıklaması

AKP Sözcüsü Ömer Çelik tarafından düzenlenen basın toplantısında, "Atatürk'e hakaret" konusunda değerlendirme yapıldı.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten "Atatürk'e hakaret" açıklaması

İkinci Abdülhamid’in torunu olan Orhan Osmanoğlu’nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğünündeki "Atatürk'e hakaret" olayı, kamuoyunda büyük tepki ve tartışmaya yol açmıştı. AKP Sözcüsü Ömer Çelik, düzenlediği basın toplantısında İlber Ortaylı’nın da nikah şahidi olduğu düğünde "Atatürk'e hakaret" edilmesi konusuna değindi. 

Ömer Çelik, dini değerlerin istismarına ve dini değerleri inciten açıklamaların yapılmasına asla müsaade etmeyeceklerini vurguladı. Vatandaşların sahip olduğu değerleri incitmeye hukuken ve ahlaken hiç kimsenin hakkı olmadığına dikkat çeken Ömer Çelik, bu konudaki duruşlarını ve siyasi mücadelelerini net bir şekilde ortaya koyacaklarını söyledi. Bunlarla mücadele etme yönünde oldukça tecrübeli olduklarını hatırlatan Ömer Çelik, bundan sonrasında da bu mücadeleyi aynı şekilde sürdüreceklerini kaydetti. 

Türk devletinin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı, Kurtuluş Savaşı'nın Başkumandanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili her türlü çirkin söylemin karşısında olacaklarını belirten Ömer Çelik, devletin kurucu lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e karşı herhangi bir nefret söyleminin ve herhangi bir kötü sözün meşrulaştırılmasını asla kabul etmeyeceklerini ifade etti.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik'ten "Atatürk'e hakaret" açıklaması