Antalya'ya bağlı 5 ilçede eğitime 1 gün ara verildi

Antalya'da meydana gelen şiddetli yağış sebebiyle hayatın olumsuz etkilenmesi sonucu 5 ilçede yarın için okullar tatil edildi.

Antalya'ya bağlı 5 ilçede eğitime 1 gün ara verildi

Antalya Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Antalya'da dün geceden beri süren şiddetli yağış, sel ve su baskınları dolayısıyla çalışmaların aralıksız yapıldığı belirtildi. Valilik tarafından yapılan değerlendirme sonucunda olumsuz hava şartları nedeniyle başta eğitim kurumları olmak üzere diğer tüm kamu hizmetlerinde aksaklık yaşanmaması ve vatandaşların sorunla karşılaşmaması için 14 Şubat 2024 tarihinde Aksu, Döşemealtı, Kepez, Konyaaltı ve Muratpaşa ilçelerinde eğitime ara verildiği duyuruldu. 

Ayrıca, kamu kurumlarında görevli ve 0-6 yaş arası çocuk sahibi kadın kamu personellerinin de 1 gün süreyle idari izinli kabul edilecekleri kaydedildi. Öte yandan, Antalya'nın merkez ilçelerinde faaliyet gösteren kreş ve gündüz bakımevlerinin de yine 14 Şubat 2024 çarşamba günü 1 gün süreyle tatil edildiği Valilik açıklamasında belirtildi.

Bununla birlikte, söz konusu 5 merkez ilçedeki kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de 1 gün süreyle idari izinli sayılacağı açıklamada ayrıca aktarıldı.

Antalya'ya bağlı 5 ilçede eğitime 1 gün ara verildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?