Aşırı yağış bazı illerde sele neden oldu!

Bugün için meteoroloji uyarı yapmıştı. 25 ilde sağanak yağış anlık olarak devam ederken bazı illerde sel olayları görülmeye başlandı. İşte detaylar..

Aşırı yağış bazı illerde sele neden oldu!

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yaşanan sel felaketi sonucunda, etkili olan sağanak nedeniyle su baskınları meydana geldi. Sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan şiddetli yağışlar, metrekareye 70 metreküp yağış düşmesine neden oldu. Ali Çetinkaya Mahallesi'ndeki bazı apartmanları ve eski garaj bölgesindeki iş yerlerini etkileyen su baskınlarına yol açtı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, Çanakkale-İzmir kara yolunun Ayvalık yakınlarındaki Tellikavak mevkisinde yolda kalan bir minibüsteki 22 kişiyi sel sularından kurtardı.

 İzmir'in Dikili ve Bergama ilçelerinde de yoğun yağışlar ve derelerin taşması sonucu ev ve iş yerlerini su bastı, araçlar mahsur kaldı. Ordu'da ise kuvvetli rüzgar etkili oldu ve rüzgarın neden olduğu tehlikeli durumlar yaşandı. Özellikle kaldırımda yürüyen bir kişi, sürüklenmemek için ağaca tutunarak ayakta kalmaya çalıştı.

Aşırı yağış bazı illerde sele neden oldu!