Atatürk'e küfür etmişti, tutuklandı!

Adana'da veteriner kliniğinde Atatürk'e hakaret eden Bülent Yılmaz, ilaç etkisi iddiasına rağmen tutuklandı.

Atatürk'e küfür etmişti, tutuklandı!

Adana'da, kedisini veterinere götüren Bülent Yılmaz, olayın yaşandığı veteriner kliniğinde eşi ve çalışan Melek Nida Şahin'e hakaretlerde bulunmuş ve Atatürk portresine karşı küfürler savurmuştu. Olay, cep telefonu kamerasına yansıdı ve polis tarafından harekete geçildi. Yılmaz, ifadesinde geçirdiği ameliyat nedeniyle kullandığı ilaçların etkisi altında olduğunu iddia etti, tutuklandı.

Veteriner teknikeri Melek Nida Şahin, olayın başlangıcında Yılmaz'ın eşiyle yaşadığı bir tartışma sonrasında kadınlara yönelik genellemeler yaparak hakaretlere başladığını belirtti. Şahin, olay anını cep telefonuyla kaydederek, Yılmaz'ın Atatürk'e yönelik hakaretlerine delil oluşturdu. Yılmaz ayrıca Şahin'e saldırarak darbetmiş, çevredeki vatandaşların müdahalesiyle veteriner klinikten çıkarılmıştı. Melek Nida Şahin, yaşanan olayın ardından hastaneye giderek darp raporu alıp Yılmaz hakkında şikayette bulundu. Polis ekipleri, olaya müdahale ederek Yılmaz'ı gözaltına aldı. Yılmaz'ın ifadesinde, Atatürk'ü sevdiğini ve ameliyat nedeniyle kullandığı ilaçların etkisi altında olduğunu söylediği öğrenildi. Savunma mahkemede kabul görmedi ve Yılmaz tutuklandı.

Melek Nida Şahin, olayın ardından yaptığı açıklamada, Yılmaz'ın kadınlara yönelik genellemeler yapmasının ardından Atatürk'e hakaret ettiğini belirtti. Şahin, "Burada Atatürk'e hakaret edemezsin" uyarısında bulunduğunu ve görüntü çekerek Yılmaz'ın eylemlerini belgelediğini ifade etti. Şahin, "Hakaretlere ve şiddete maruz kalmış bir Türk kadını olarak hukuka teslim ediyorum" dedi ve bundan sonra kimsenin Atatürk'e ve şerefli Türk kadınlarına hakaret etmeye cesaret edemeyeceğini vurguladı.

Atatürk'e küfür etmişti, tutuklandı!