Bakan Bayraktar'dan son dakika açıklaması: “Durduruldu”

Bakan Bayraktar, Erzincan İliç'te devam eden göçük altındaki işçileri arama çalışmalarının heyelan riski bulunması sebebiyle durdurulduğunu açıkladı.

Bakan Bayraktar'dan son dakika açıklaması: “Durduruldu”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Erzincan'dan yeni bir açıklama yaptı. Bakan Bayraktar, Erzincan İliç'teki maden sahasında arama çalışmalarındaki son durum hakkında bilgiler paylaştı. 

Dün geceden sonra bölgede heyelan riskinin arttığını belirten Bakan Bayraktar, bu yüzden iki noktadaki arama faaliyetinin durdurulduğunu söyledi. Sahada çalışma şartlarının çok zorlu olduğunu hatırlatan Bakan Bayraktar, her an için yeni bir heyelan riski ile karşı karşıya olunduğunu vurguladı. Arama kurtarma ekiplerindeki personeli riske atmadan ve güvenlik kurallarından taviz vermeden arama kurtarma çalışmalarının sürdürülmeye devam ettiğini aktaran Bakan Bayraktar, dün geceden itibaren riskinin biraz daha arttığını ifade etti. 

Baraj kısmındaki çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiği bilgisini veren Bayraktar, heyelan riskinin ortadan kalktığı takdirde çalışmalara devam edileceğini sözlerine ekledi.

Bakan Bayraktar'dan son dakika açıklaması: “Durduruldu”