Batan "Batuhan A" gemisine ait son görüntüler yayınlandı

Marmara Denizi'nin İmralı Adası açıklarında batan "Batuhan A" isimli yük gemisine ait yeni görüntüler paylaşıldı.

Batan "Batuhan A" gemisine ait son görüntüler yayınlandı

Marmara Denizi'nde bulunan İmralı Adası açıklarında ve Bursa'ya bağlı Karacabey ilçesi sınırlarında batan "Batuhan A" isimli gemiye ait yeni görüntüler yayınlandı. Bilindiği gibi, "Batuhan A" mürettebatından kayıp 6 kişiden 1 kişinin cansız bedenini çıkarılırken, halen kayıp diğer 5 personeli arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. 

Battığı nokta tespit edilen "Batuhan A" gemisine dalış gerçekleştiren dalgıçlar tarafından kaydedilen son görüntüler de medya ile paylaşıldı. 

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş’tan bilgilendirme

Bursa Valisi Mahmut Demirtaş tarafından arama kurtarma çalışmalarına ilişkin olarak açıklamalar gelmeye devam ediyor. Vali Demirtaş, bugün itibariyle 8. dalışın saat 09.45'te gerçekleştirildiğini söyledi. Dalgıçların "Batuhan A" gemisinin makine dairesine gireceklerini ve bu bölümde arama çalışmalarına devam edeceklerini aktaran Vali Demirtaş, aynı zamanda dronlarla da kıyıda tarama çalışmalarının sürdüğünü belirtti. 

Vali Demirtaş son olarak açıklamasında, havadan uçak ve helikopter, karadan ekipler ve denizden de botlar ile arama çalışmalarının büyük bir dikkatle devam ettiğini ifade etti.

Batan "Batuhan A" gemisine ait son görüntüler yayınlandı