Büyükçekmece Belediyesinde rüşvet operasyonu

Büyükçekmece Belediyesi'nde gerçekleşen rüşvet operasyonu sonucunda, imarla ilgili usulsüzlüklerle suçlanan 22 kişi gözaltına alındı.

Büyükçekmece Belediyesinde rüşvet operasyonu

Büyükçekmece Belediyesindeki rüşvet operasyonu, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen bir soruşturma sonucunda ortaya çıktı. İddialara göre, belediyedeki imarla ilgili konularda rüşvet alındığı, nitelikli dolandırıcılık, rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarıyla ilgili çalışmalar yürütüldü. Soruşturma kapsamında bir inşaat firması tarafından ilçede planlanan 140 lüks villanın, zorunlu kontrollerin yapılmadan inşa edildiği ve sahte raporlarla ruhsat verildiği iddia edildi. Belediye görevlilerinin maddi menfaat karşılığı usulsüz yapılara izin verdiği belirtilerek, İmar ve Şehircilik Müdürü ve İmardan Sorumlu Başkan Yardımcısı da dahil olmak üzere 22 şüpheli gözaltına alındı.

Operasyon sırasında, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız silah, 20 bin lira, 8 tam altın, 2 yarım altın ve 43 çeyrek altın bulundu. Belediye personeli operasyonu alkışlayarak destek verirken, olayları takip eden bir gazeteci kimliği belirsiz bir kişi tarafından saldırıya uğradı. Saldırıya uğrayan gazeteci, meslektaşları ve vatandaşlar tarafından kurtarıldı. Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, operasyonla ilgili yaptığı açıklamada, seçim sürecinde sürprizlere hazır olduklarını belirtti ve planlı operasyonlar yapıldığını iddia etti. CHP  İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ise operasyonun belediyeyi yıpratmaya yönelik olduğunu savundu.

Büyükçekmece Belediyesinde rüşvet operasyonu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?