CHP ile Türk-İş arasında asgari ücret görüşmesi

CHP'den bir heyetin Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay'ı ziyaretinin ardından asgari ücret değerlendirmelerinin yer aldığı basın açıklaması yapıldı.

CHP ile Türk-İş arasında asgari ücret görüşmesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ile Malatya Milletvekili Veli Ağbaba Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay’a ziyarette bulunarak asgari ücret konusu başta olmak üzere görüş alışverişinde bulundu. Görüşme sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gamze Taşcıer ve Ergün Atalay, özellikle asgari ücret konusunu değerlendirdiler. 

Ülkedeki ekonomik şartlara vurgu yapan Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret konusunda yönetimin her yıl olduğu gibi bu yıl da bazı verileri dikkate almasını beklediklerini söyledi. Enflasyonun ve zamların durdurulduğu takdirde asgari ücret konusunda tartışma yaşanmayacağını belirten Atalay, enflasyonist ortamda asgari ücrete zam konusunun sürdürülebilir bir durum olmadığının altını çizdi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer ise bugünkü enflasyon ortamında Merkez Bankası ve TÜİK'in bağımsız olmadığı takdirde asgari ücret belirlemenin sadece sayısal bir durum olduğunu söyledi. Partisinin asgari ücret tartışmalarının sadece sayısal anlamda yapılmasının işçiler için çok da anlamlı olmadığını vurgulayan Taşcıer,  bu sebeple konuşulması gereken başka başlıkların olduğunu da ifade etti. Gamze Taşcıer son olarak, gündemde tartışılan asgari ücrete yılda bir kez zam seçeneğinde geri adım atılması gerektiğine inandıklarını belirtti.

CHP ile Türk-İş arasında asgari ücret görüşmesi
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.