CHP, Pençe Kilit harekât bölgesindeki şehitler için açıklama yaptı

CHP, Pençe Kilit Harekât Bölgesindeki şehitler için ulusal güvenliğin iç siyaset malzemesi yapılmaması çağrısı yaptı.

CHP, Pençe Kilit harekât bölgesindeki şehitler için açıklama yaptı

Cumhuriyet Halk Partisi, Pençe Kilit Harekât Bölgesinde gerçekleşen çatışmalarda hayatını kaybeden 21 askerin ardından bir güvenlik toplantısı düzenleyerek bir bildiri yayınladı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in başkanlığında toplanan parti yetkilileri, yaşanan acı olayların ardından ülkenin güvenliği konusunda iç siyaset malzemesi yapılmaması gerektiğine vurgu yaptı. Bildiride, 22-23 Aralık 2023 tarihlerindeki PKK saldırılarında 12 askerin, 12 Ocak 2024 tarihindeki saldırıda ise 9 askerin şehit olduğu ifade edildi. Şehitlerin ailelerine başsağlığı dileyen CHP, yaralı askerlere acil şifalar temennisinde bulundu.

Bildiride ayrıca, önceki saldırıların ardından yapılan Meclis talebinin 16 Ocak 2024 tarihli oturumda karşılandığı ve Milli Savunma Bakanı ile Dışişleri Bakanının Meclis'i bilgilendireceği belirtildi. Bölgedeki ağır kış koşulları ve artan terör saldırıları karşısında etkin bir Meclis Araştırması yapılması gerekliliği vurgulandı. CHP, terörle mücadele konusunun siyasi çekişmelerin ötesinde ele alınması gerektiğini savunarak, bu konuda Meclis'in daha etkin bir rol üstlenmesi gerektiğini ifade etti. Türk Silahlı Kuvvetleri'nin uyguladığı stratejinin siyasi irade tarafından denetlenmesi gerektiği vurgulanan açıklamada, milli güvenlik konularının iç siyaset malzemesi yapılmaması gerektiğine dikkat çekildi.

Ülkemizin içinde ve dışında yaşanan zorluklara rağmen birlik ve bütünlüğümüzü koruma kararlılığının altı çizilerek, Türkiye'nin her türlü tehdidi bertaraf edecek güçte olduğu vurgulandı. Açıklamada, Gazi Meclis'in terörle mücadele konusundaki görevini eksiksiz bir şekilde yerine getireceği belirtildi.

CHP, Pençe Kilit harekât bölgesindeki şehitler için açıklama yaptı
İptal

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Henüz yorum eklenmemiş ilk ekleyen olmak istemez misin?

    Daha fazla gösterilecek yazı bulunamadı!

    Tekrar deneyiniz.