Cumhurbaşkanı Erdoğan: "5 yıllık Fetret devrine son vereceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'ndeki iftar programında yaptığı konuşmada, "5 yıllık zorlu döneme son vereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "5 yıllık Fetret devrine son vereceğiz"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar:

"Mevla bizleri sağlık, huzur ve afiyetle Ramazan-ı Şerif'e kavuşturduğu gibi bayrama da kavuştursun niyazında bulunuyorum.

Suriye'de Irak'ta Sudan'da ve son olarak Gazze'de vuku bulan hadiseler bu mübarek günlerin sevincini layıkıyla idrak etmemize mani oluyor. İnsanlıktan nasibini almamış terör devleti İsrail, tam 168 gündür Gazzeli kardeşlerimizi alçakça katlediyor. 2. dünya savaşındakilerden daha vahşi bir soykırım uyguluyor.

Türkiye olarak bölgedeki dostlarımızla iş birliği içinde Gazze'deki mazlumlara yardım etmeye acılarını hafifletmeye çalışıyoruz.

Zulme ve işgalcilere karşı direnen Filistinli kardeşlerimize terörist iftirası atanları dikkate almıyoruz.

İsrail'den özür dileyen değil dik ve dirayetli tavrıyla İsrail'e özür dileten Türkiye gerçeği ülkemizdeki kimi çevreleri öteden beri rahatsız ediyor. Biz bunların arkasında hangi lobilerin olduğunun elbette farkındayız. Bugüne kadar bu lobilere boyun eğmedik bundan sonra da eğmeyeceğiz. Tavrımızı en sert şekilde ortaya koymayı sürdüreceğiz.

Ramazan ayında insani yardımlarımızı daha da artırmış bulunuyoruz. Kızılay'ımız, belediyelerimiz, vakıflarımız, derneklerimiz Gazze ve Filistin halkı için seferber olmuş vaziyetteler. Dualarımızda Filistinli kardeşlerimizi asla unutmuyoruz.

Bölgemizde patlak veren her kriz ekonomi başta olmak üzere her alanda güçlü olmamız gerektiğine işaret etmektedir. Ne zaman güçlü olduysak kendi insanımızın yanı sıra mazlum ve mağdurlara da cesaret aşıladık, güven verdik.

İhracatta yakaladığımız ivme artarak devam ediyor. Bu sene ihracat hedefimiz 375 milyar dolardır.

Şu andaki mevcut başkan temelsiz temel atma töreni düzenledi. Çünkü bunlar bu işten anlamaz. 'Ya geldin gidiyorsun acaba kaç tane metro yaptın? Kaç tane İstanbul'a hizmetkar olacak adım attın. hiçbir şey yok.

"İSTANBUL'DA 1.5 MİLYONU YAKALAYACAĞIZ"

Buraya Ankara'dan geldim. Ankara'da hamdolsun Murat kardeşimin görevi zamanında yaptığı millet bahçesinde mitingimizi yaptık. Katılım 200 bin civarındaydı. Yarın da inanıyorum ki 1.5 milyonu yakalayacak mitingi İstanbul'umuzda yapacağız. İstanbul şu anda hizmete aç. Bunu yakalamak için 5 yılı kaybettik ama biz bir 5 yıl daha bekleyemeyiz. Bu kardeşiniz İstanbul'da görevi CHP'den almıştı ve o zaman İstanbul çöp, çukur, çamurdu.

Haliç ise zaten maalesef kokudan geçilmiyordu. Ben Kasımpaşa'da doğmuş, büyümüş bir İstanbul çocuğu olarak buraların durumunu çok çok iyi bilirim. Haliç pislikten geçilmiyordu. Haliç'i bu şekilden aldık önce temizledik. Şimdi orada çocuklar için oyun parklarının olduğu bir yer var. Oradan çıkan bütün o temizlenmiş olan suyu tekrar Haliç'e aktardık. Şu andaki Haliç eğer kokmuyorsa bizim sayemizdedir.

Şurada birkaç kilometre ötede şu andaki mevcut başkan temelsiz temel atma törenine gitti. Sancaktepe'de metronun açılmış olan kuyusunu doldurdu. Yapmazlar, yapamazlar.

"İSTANBUL'U TEKRAR ZİRVEYE TAŞIYACAĞIZ"

Türkiye'ye yeni bir heyecan getirmek istiyoruz ve bunu başaracağız. İstanbul'u muradına kavuşturarak Türk ekonomisinin lokomotifi olan bu şehri belediyecilik hizmetlerinde de tekrar zirveye taşıyacağız.

Haberin Ayrıntıları Geliyor...

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "5 yıllık Fetret devrine son vereceğiz"