Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ile bölgesel ve küresel konuları görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri, Antalya Diplomasi Forumu'nda bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ile bölgesel ve küresel konuları görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi üyeleri, Antalya Diplomasi Forumu'nda önemli konuları ele aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Bosna Hersek Cumhurbaşkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Denis Beciroviç, Hırvat Üye Zeljko Komsic ve Sırp Üye Zeljka Cvijanoviç 2 Mart Cumartesi günü Türkiye-Bosna Hersek ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve küresel konuları görüştü. Antalya Diplomasi Forumu'nda bir araya gelen liderlerin toplantısından öne çıkan konular şöyle oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve konsey üyeleri, Antalya Diplomasi Forumu'nun oturum aralarında bir araya geldi.

İletişim Başkanlığı, X'e yaptığı açıklamada, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantıda, Bosna Hersek'in birlik, huzur ve istikrarının korunmasının ve iki ülke arasındaki ilişkilerin derinleştirilmesinin Türkiye için hayati önem taşıdığını ifade etti." mesajını yayınladı.

Başkanlık, Ankara'nın bu konularda samimi ve yapıcı katkılarda bulunma kararlılığının altını çizerek, bu katkıların artarak devam edeceğini vurguladı.

Mesajda, "Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili ticaret hacminin ve her alanda işbirliklerinin artırılmasına yönelik atılan adımların devam edeceğini belirtti." ifadelerine yer verildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bosna Hersek ile bölgesel ve küresel konuları görüştü