Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis mitinginde CHP'ye sordu: "Hayırdır, bu parayı ne yapacaksınız?"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis mitinginde dolar ve euro ile ilgili açıklamalar yaptı. Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı'nın bu paraları ne yapacağını sordu ve CHP liderinin bu konuda sessiz kaldığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis mitinginde CHP'ye sordu: "Hayırdır, bu parayı ne yapacaksınız?"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kilis mitinginde açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Dolar dolar çantalar. Euro'lar. Hayırdır? Bu parayı ne yapacaksınız? Neymiş, bina satın alacaklarmış. Kim? İBB Başkanı. Uygulamaya giriyorsunuz, mal aldığınız tedarikçinin hesabına parayı saniyeler içinde gönderiyorsunuz. Sıra beklemeniz, kağıt işleri ile uğraşmanız gerekmiyor. Bu teknoloji henüz CHP'ye ulaşmamış. Ulaşmış olsa kendilerini yormazlardı. Deste deste paraları çantalarla taşıyor. 5-6 kişi saatlerce dolar saymaya, euro saymaya yetiştiremiyorlar. Para saymak için etrafta kim varsa toplayıp yardım istiyorlar" dedi.

Erdoğan'ın açıklamaları:

Kilis'in bizden beklentilerinin farkındayız. Kilis'in ihtiyaçlarını ve hedeflerini çok iyi biliyoruz. İnşallah bu umutları boşa çıkarmayacağız. Sizlere layık olmak için daha fazla çalışacak, ter dökeceğiz. Kilis'in şahsımıza muhabbetinin hakkını vermek için eser ve hizmet üretmeye devam edeceğiz. Şu anda meydanda 28 bin kişi var dediler.

Kilis'te 33 kardeşimiz depremlerde hayatını kaybetti. Enkazların altında kalarak vefat eden tüm kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 31 Mart'ta bir kez daha şehrimizi ziyaret ederek iftarımızı sizlerle açmış, çalışmaları görmüştük. O günden bu yana Kilis'in de aralarında olduğu deprem şehirlerimizi asla ihmal etmedik. Kabine toplantılarımızın değişmez gündemi daima bölgede yürütülen inşa ve ihya çalışmalarıydı. Atılan adımları, karşılaşılan sıkıntıları tek tek takip ettik. Kendilerine istismar edecek yeni konular buldular. Sırf beklentilerine uygun oy vermediler diye depremzedelerimize yapılan hakaretleri burada saymıyorum. Değil 1 sene, üzerinden on yıllar geçse de bu ahlaksızları unutmayız, unutturmayız.

Yönettikleri şehirleri depreme hazırlamak gibi ne bir dertleri ne de böyle gündemleri var. Reklama harcadıkları, depreme ayırdıkları bütçelerden daha fazla. Kentsel dönüşümle ilgili hiçbir hedef ortaya koymuyorlar. Allah milletimizi bu aymazların eline düşürmesin.

Her ay 15-20 bin konut ve köy evi teslimini yapacağız. Yıl sonuna kadar inşallah 200 bin evi hak sahipleri ile buluşturmayı hedefliyoruz. Ağır hasarlı 1928 binadan 1769'unun da enkazı temizlendi. Toplam 1741 hak sahibimiz var Kilis'te. Kilisli depremzedelerimize sadece kira yardımı olarak 72 milyon lira ödeme yaptık.

Tek bir gayemiz var o da Kilis'in kalkınmasıdır, gelişmesidir. Biz hizmet üretmenin derdindeyiz. Onlar siyasi ikballeri uğruna her türlü gayri ahlaki yola başvurmaktan çekinmiyorlar. Kaynağı karanlık para destelerinden kule dışında icraatları yok. Dolar dolar çantalar. Euro'lar. Hayırdır? Bu parayı ne yapacaksınız? Neymiş, bina satın alacaklarmış. Kim? İBB Başkanı. Uygulamaya giriyorsunuz, mal aldığınız tedarikçinin hesabına parayı saniyeler içinde gönderiyorsunuz. Sıra beklemeniz, kağıt işleri ile uğraşmanız gerekmiyor. Bu teknoloji henüz CHP'ye ulaşmamış. Ulaşmış olsa kendilerini yormazlardı. Deste deste paraları çantalarla taşıyor. 5-6 kişi saatlerce dolar saymaya, euro saymaya yetiştiremiyorlar. Para saymak için etrafta kim varsa toplayıp yardım istiyorlar.

Bay Kemal bunları izah edebilirdi ama onun da sesi soluğu çıkmıyor. Ne para işlerinde ne ittifak işlerinde bu sözlerine sadık kalırlar. Kandil'in güdümünde siyaset yapanlarla kurdukları gizli ittifakın boyutunu CHP'li vatandaşlarım dahil kimse bilmiyor. Devşirme adaylarla ne yapmaya çalıştıklarından, kapalı kapılar arkasında çevirdikleri dolaplardan CHP'li pek çok yöneticinin de DEM'e oy verenlerin de haberi, bilgisi yok. Doğan görünümlü şahin misali dışı farklı içi farklı bir muhalefetle karşı karşıyayız. İttifaklarımızı bu şekilde kurduk. Cumhur İttifakı olarak hangi illerde ittifak yaptığımız belli. Ortak hareket ettiğimiz yerlerde dayanışma içinde çalışıyoruz. Ayrı yerlerde ise centilmence rekabet ediyoruz. Kilis'te de AK Parti olarak biz kendi adaylarımızla yarışıyoruz. 9 gün kaldı. Hazır mıyız?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kilis mitinginde CHP'ye sordu: "Hayırdır, bu parayı ne yapacaksınız?"