Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosovalı mevkidaşı ile hangi konuları görüştü?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Kosova Cumhurbaşkanı, Antalya Diplomasi Forumu’nda görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosovalı mevkidaşı ile hangi konuları görüştü?

Antalya Diplomasi Forumu'nda bir araya gelen 2 cumhurbaşkanı terörle mücadeleyi de görüştü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kosova Cumhurbaşkanı Vjosa Osmani-Sadriu Cumartesi günü İsrail'in Gazze saldırısı, ikili ilişkiler ve Antalya'daki küresel ve bölgesel konuları ele aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca, İsrail saldırıları nedeniyle kötüleşen Gazze'deki insani durumun telafisi için çatışmaların bir an önce sonlandırılması, bölgeye istenilen düzeyde insani yardım ulaştırılması ve uluslararası toplumun harekete geçmesi gerektiğinin altını çizdi. 

Antalya Diplomasi Forumu'nun oturum aralarında bir araya gelen iki cumhurbaşkanı, terörle mücadele konusunu da ele aldı.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan paylaşıma göre, Türkiye ile Kosova arasındaki ilişkilerin ilerleme kaydettiğini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosova'daki FETÖ yapılanmasına karşı mücadelenin şart olduğunu ve bu konuda ilerleme sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

FETÖ, Türkiye'de 15 Temmuz 2016'da 251 mağdurun öldüğü, 2 bin 734 kişinin yaralandığı yenilgiye uğratılmış darbeyi gerçekleştirdi.

Türkiye, FETÖ'yü, başta asker, polis ve yargı olmak üzere Türk kurumlarına sızarak devleti devirmeye yönelik uzun süredir devam eden bir kampanyanın arkasında olmakla suçluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kosovalı mevkidaşı ile hangi konuları görüştü?