Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Süper Kupa" krizini yorumladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen Necip Fazıl Ödülleri Töreni'nde Süper Kupa krizi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Süper Kupa" krizini yorumladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Necip Fazıl Ödülleri Töreni'ne katılarak Süper Kupa krizi de dahil olmak üzere gündemdeki konular hakkında açıklamalarda bulundu. Galatasaray ile Fenerbahçe'nin dün gece oynaması planlanan Suudi Arabistan'daki Süper Kupa finali hakkında da değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün gece yaşanan olaylardan üzüntü duyduğunu vurguladı. 

Futbol başta olmak üzere Türk sporunun tartışmalarla değil, başarılarla gündeme gelmesini arzu ettiklerini ifade eden Erdoğan, sporun günlük siyasi rekabetin malzemesi haline getirilmesini yanlış ve hatalı bulduğunu belirterek, Cumhuriyetin 85 milyonun ortak değeri olduğunu ve Mustafa Kemal'in bu ülkenin banisi olduğunu söyledi. 

CHP’ye dün gece yaşanan olaya ilişkin eleştiride bulundu

Dün gece yaşananların ardından CHP'ye yüklenen Erdoğan, CHP'nin ders vermeyi bırakmasını ve samimi iseler bölücü örgütün uzantısı ittifak noktalarından hesap sorması gerektiğini belirtti. Dün gece yaşanan olayın amacından saptırılarak şov ve provokasyon malzemesi yapılmasına asla müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin inancına dil uzatılmasını hiçbir şekilde mazur görmeyeceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Süper Kupa" krizini yorumladı