Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen Yüzyılın Dönüşümü İstanbul Programı'na katılarak bir konuşma gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na eleştiri

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'daki Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen Yüzyılın Dönüşümü İstanbul Programı'na katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, konuşmasına dün Kuzey Irak'ta terör örgütünün saldırısı sonucu şehit olan askerlere rahmet dileyerek başladı. Saldırının ardından şu ana kadar 12 teröristin etkisiz hale getirildiği bilgisini veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mehmetçiklerin kanının yerde kalmadığını ve bu saldırının hesabının misliyle sorulduğunu söyledi. 

Ekrem İmamoğlu'na eleştiri

Konuşmasında Ekrem İmamoğlu'nu üstü kapalı olarak eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 5 yıldır İstanbul'da kaynakların heba edildiğini ve boşa harcandığını öne sürdü. 31 Mart yerel seçim sonrası İstanbul'un fetret devrini kapatacağını ve hak ettiği hizmetleriyle yeniden buluşacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, kentsel dönüşüm konusunda açıklamalarda bulundu. 

Kentsel Dönüşüm Kanunu

Kentsel Dönüşüm Kanunu hakkında muhalefetin iddialarının safsata olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu kanunla vatandaşın evine el konulması ve mülkiyet hakkının ihlal edilmesi gibi bir durumun kesinlikle söz konusu olmadığını vurguladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İmamoğlu'na eleştiri