Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan küresel krizlere yönelik kınama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önde gelen ulusların, küresel krizler karşısındaki çözümsüz duruşunu kınadı ve şunları söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan küresel krizlere yönelik kınama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önde gelen ulusların dünya çapında artan gerilimlere çözüm bulma konusundaki başarısızlığını kınadı.

SÖZDE BÜYÜK DEVLETLERİN KİMSEYE BİR FAYDASI YOK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Aksaray’daki mitinginde destekçilerine hitaben yaptığı konuşmada, "Balkanlar'dan Kafkasya'ya kadar her yerde gerilim artıyor. Sözde büyük devletlerin ve onların kontrolündeki uluslararası kuruluşların kimseye bir faydasının olmadığının en acı örneklerine tanık oluyoruz." şeklinde konuştu.

Erdoğan, Ukrayna'daki savaş ve Gazzelilerin durumu gibi bölgeleri etkileyen derinleşen krizlere dikkat çekerek, bunları büyük ülkelerin etkisizliğine bağladı.

Bu konulara ilişkinse, "Son 10 yılda maruz kaldığımız sayısız saldırılarla Türkiye'yi bu felaket senaryosunun içine çekmeye çalışıyorlar. Bazı hırslılar öyle istiyor diye artık vazgeçemeyiz."

"Birlikte biraz daha sabırlı olacağız. Ülkemizin gücünden ve potansiyelinden rahatsız olan çevreler, muhalefeti kullanarak milletimizi karamsarlık bataklığına sürüklemek istiyorlar." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, rakiplerin Türkiye'nin ilerlemesini baltalamak için "Türkiye'ye güvensizlik ve istikrarsızlık aşılamaya" çalışmakla suçladı.

HAYAT PAHALILIĞI VE ENFLASYONA DEĞİNDİ

Erdoğan, enflasyon ve yaşam pahalılığı konusundaki endişelerden de bahsetti ve "Bir ülke olarak yaşadığımız sorunların, muhalefetin yaptığı gibi kelimelerle çözülmeyeceği açıktır." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlara enflasyonun etkisini azaltacak önlemlerin alındığına dair şu sözlerle güvence verdi: "Fiyat istikrarı sağlanmadan yapılan maaş artışlarının cebe girmeden nasıl eridiğini en iyi siz bilirsiniz" dedi. "Çünkü yüksek enflasyonda verdiğimiz her şey dipsiz bir kuyu gibi yok oluyor."

"Çalışanlarımızın ve emeklilerimizin satın alma gücündeki azalmayı telafi etmek için sürekli adımlar atıyoruz" dedi. "Bunu başaracak programa ve kararlılığa sahibiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan küresel krizlere yönelik kınama